Paszport roślin

CO TO SĄ PASZPORTY ROŚLIN?

Firma, która przemieszcza do innych firm na terenie UE (włączając w to Wielką Brytanię) rośliny i produkty pochodzenia roślinnego, które mogą być wektorem przenoszenia szkodników i chorób podlegających kwarantannie, może być zobowiązana do posiadania paszportu rośliny. Paszport rośliny jest dokumentem, który potwierdza, że roślina spełnia obowiązujące na terenie UE wymagania fitosanitarne.CO TRZEBA WIEDZIEĆ…

CO SIĘ ZMIENIA?

Dla firm handlujących roślinami i produktami pochodzenia roślinnego zmiana prawa unijnego będzie oznaczać rozszerzenie katalogu roślin wymagających paszportu.

KIEDY TO NASTĄPI?

Nowe przepisy obowiązujące wszystkie przedsiębiorstwa zajmujące się handlem roślinami weszły w życie…
14 GRUDNIA 2019 R.

CO TO OZNACZA?

Aby transportować rośliny przeznaczone do sadzenia, znajdujące się w obrocie na rynku UE lub są na niego wprowadzane, potrzebny będzie fizycznie zamocowany do produktu paszport rośliny. Zapewni on identyfikację, gdyby pojawiła się potrzeba zbadania przyczyny rozprzestrzenienia się zanieczyszczenia.

JAKICH ROŚLIN DOTYCZĄ ZMIANY?

Paszportu roślin mogą wymagać wszystkie rośliny przeznaczone do sadzenia i produkty pochodzenia roślinnego (poza owocami i nasionami), które znajdują się w obrocie na terenie UE lub są wprowadzane na rynki UE i mogą być wektorem przenoszenia szkodników i chorób podlegających kwarantannie. Po uzyskaniu upoważnienia od odpowiedniej instytucji paszporty rośliny można wystawiać samemu.

JAK WYGLĄDA PASZPORT ROŚLINY?

JAK VIDEOJET MOŻE POMÓC W ZACHOWANIU ZGODNOŚCI Z PRZEPISAMI

Firma Videojet jest światowym liderem w branży identyfikacji produktów. Nasza oferta obejmuje urządzenia do drukowania na bieżąco, kodowania i znakowania, a także płyny do konkretnych zastosowań. Naszym celem jest partnerska współpraca z klientami, która ma im pomóc w zwiększaniu wydajności, ochronie i rozwijaniu marek oraz nadążaniu za trendami na rynku i zmianami w przepisach. W przypadku paszportów roślin zalecamy skorzystanie z technologii wymienionych poniżej.

ATRAMENTOWY DRUK CIĄGŁY (CIJ)

Nasze drukarki CIJ idealnie nadają się do znakowania na płaskich lub zakrzywionych powierzchniach. Pozwalają one bezkontaktowo nanosić na produkty i opakowania kody partii, numery seryjne oraz inne informacje zapewniające identyfikowalność. Bogata oferta atramentów barwnikowych, pigmentowych i UV pozwala nam drukować na praktycznie każdym podłożu.

DRUKOWANIE I NAKLEJANIE ETYKIET

Urządzenia Videojet do druku i etykietowania idealnie nadają się do drukowania tekstu, kodów kreskowych i obrazów o wysokiej rozdzielczości, pozwalając uzyskać kody kreskowe o wyjątkowo wysokim kontraście i doskonałej czytelności. Wykorzystują one technologię Direct Apply™ — unikalną metodę aplikacji etykiet na żądanie, która zapewnia precyzyjne umieszczanie etykiet na opakowaniach bez potrzeby użycia aplikatora.

Dokumenty

Paszporty roślin - infografika

Paszport Roślin Infografika
 

Pobierz
wymogi dotyczące paszportu roślin

Europejskie centrum ogrodnicze jest gotowe na spełnienie wymogu dotyczącego paszportu roślin – studium przypadku

Pobierz