Druk na plastiku – drukarki do tworzyw sztucznych

Rozwiązania Videojet – drukarka do plastiku

Polietylen (PE) i polietylen o dużej gęstości (HDPE) to tworzywa najczęściej stosowane do produkcji sztywnych opakowań. Materiały te charakteryzują się stosunkowo niską energią powierzchniową, przez co mogą być trudne do znakowania. Przy wyborze właściwego rozwiązania do ich znakowania należy też uwzględnić ewentualną obecność środków antyadhezyjnych. Druk na plastiku może nieznacznie różnić się w zależności od użytego tworzywa.

Firma Videojet oferuje wiele rozwiązań pozwalających uzyskać różne efekty znakowania pod druk na plastiku. Nasze atramenty do drukowania metodą atramentowego druku ciągłego (CIJ) umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości oznakowania na wielu różnych tworzywach sztucznych — są wśród nich atramenty o dużej przyczepności i tusze przenikające olej, przeznaczone specjalnie do tworzyw sztucznych. Innym rozwiązaniem są systemy laserowe, zapewniające trwałe, lecz mniej wyraźne oznakowanie. Firma Videojet oferuje szeroki wybór systemów laserowych, w tym lasery CO2, światłowodowe i UV, pozwalające na optymalny dobór długości fali lasera do rodzaju tworzywa.

Prawidłowe znakowanie jednorazowych produktów plastikowych jest ważną kwestią ze względu na tzw. Dyrektywę Plastikową UE.

Sugerowane rozwiązania

Dodatkowe zasoby

Kontakt

Informacja o Produktach:
+48-22-307-32-01

handel.seo@videojet.com

×

Kontakt:  

Sprzedaż Urządzeń: +48-22-307-32-01
Serwis i Materiały: +48 22 886 00 77