Druk na szkle przy użyciu drukarek atramentowych do druku ciągłego (CIJ)

Druk atramentowy na szklanych butelkach

Do użytku w drukarkach CIJ firmy Videojet dostępnych jest ponad 340 atramentów, które zaprojektowano zarówno pod kątem typowych, jak i unikalnych zastosowań. Oferując szeroki asortyment atramentów, od przenikających przez cienkie warstwy kondensacji i wytrzymujących proces pasteryzacji po zapewniające wyjątkową przyczepność do szkła, Videojet pomoże dobrać odpowiedni atrament i drukarkę, aby umożliwić uzyskanie doskonałego kontrastu, czytelności i trwałości drukowanych kodów przy jednoczesnym spełnieniu potrzeb produkcyjnych.

Następujące drukarki CIJ umożliwiają druk na szkle:

  • Videojet 1860
  • Videojet 1580
  • Videojet 1000


Kody daty, numery seryjne, kody kreskowe, informacje dotyczące identyfikowalności i dużo więcej można drukować na szkle za pomocą wydajnych atramentów Videojet przeznaczonych do drukarek Videojet CIJ. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak działa technologia CIJ.

Dlaczego warto wybrać technologię CIJ?

  • Nieprzezroczyste pigmentowane atramenty CIJ opracowano w celu tworzenia kodów, które są dobrze widoczne na ciemnym szkle oraz na przezroczystych butelkach zawierających ciemne płyny, a jednocześnie są odporne na działanie ciśnienia i ciepła otoczenia produkcyjnego oraz na kontakt z produktem podczas przetwarzania. Wybierz jeden z wielu kolorów atramentu pigmentowanego Videojet do użytku z drukarką Videojet 1710 CIJ, która jest doskonałym rozwiązaniem do druku na szkle.
  • Odporne na wilgoć atramenty CIJ firmy Videojet, takie jak Videojet V420 i V528, doskonale nadają się do druku na szkle. Atramenty te przenikają przez warstwę kondensatu i przylegają do butelek z napojem oraz wytrzymują proces pasteryzacji i chłodzenia lub chłodzenia wtórnego.
  • Tusze CIJ firmy Videojet zmywalne środkami żrącymi, takie jak Videojet V4220 i V483, rozpuszczają się w typowych roztworach ługu o stężeniu 2–3%, co umożliwia zwrot butelek do producentów w celu ponownego wykorzystania bez usuwania poprzedniego kodu. Niektóre atramenty mogą służyć jako pojedyncze rozwiązanie w rozlewniach łączących produkcję napojów w butelkach zwrotnych i bezzwrotnych. Pobierz biuletyn informacyjny
  • Szybkoschnące atramenty CIJ, w tym Videojet V4201, V4204, V4216, V4258 i V4269, również nadają się do druku na szkle. Zawierają specjalne szybkoschnące rozpuszczalniki i odpowiednie żywice — niezbędne w sytuacjach, gdy kolejne kody nanoszone są w szybkim tempie i stykają się z elementami przenośników oraz innymi kodami.
  • Kody wytwarzane za pomocą atramentów termochromatycznych CIJ, takich jak Videojet V476 i V521, zapewniają zauważalną zmianę koloru po ich wystawieniu na działanie ciepła i wilgoci podczas procesu obróbki cieplnej. Pozwala to określić, czy produkt prawidłowo poddano obróbce cieplnej.

Kontakt

Informacja o Produktach:
+48-22-307-32-01

handel.seo@videojet.com

×

Kontakt:  

Sprzedaż Urządzeń: +48-22-307-32-01
Serwis i Materiały: +48 22 886 00 77