Druk na folii – drukarki i etykiciarki do folii kurczliwej

Zastosowanie folii kurczliwej w przemyśle

Folia kurczliwa to popularny materiał opakowaniowy, zapewniający widoczność produktu oraz jego ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak powietrze czy zanieczyszczenia. Stosowana do opakowań zbiorczych przewyższa tradycyjne kartony z tektury falistej pod względem możliwości transportu, magazynowania i prezentacji.

Folia kurczliwa jest wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu, od spożywczego po farmaceutyczny, ze względu na swoje wszechstronne właściwości. Zapewnia ochronę przed wilgocią, zanieczyszczeniami oraz pozwala na zachowanie świeżości produktów. Ponadto, dzięki możliwości kurczenia się pod wpływem ciepła, doskonale przylega do opakowywanych przedmiotów, co zapewnia dodatkową ochronę i estetyczny wygląd opakowania.

Rozwiązania Videojet do druku na folii

Odpowiednie znakowanie opakowania jest kluczowe dla identyfikacji produktów oraz zapewnienia informacji o jego zawartości i właściwościach. Na opakowaniach z folią kurczliwą powinny być umieszczone informacje takie jak data produkcji, termin ważności, instrukcje dotyczące przechowywania oraz wszelkie ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa. Dodatkowo, należy umieścić odpowiednie symbole oznaczające zgodność z normami i standardami branżowymi.

Urządzenia do atramentowego druku ciągłego (CIJ) firmy Videojet wykorzystują technologię bezkontaktową, umożliwiającą druk na folii, w szczególności znakowanie opakowań wykonanych z folii kurczliwej o nieregularnych kształtach lub zaokrąglonych krawędziach. Wiele głowic drukujących i tuszów do atramentowych drukarek wielkoznakowych umożliwia drukowanie na różnych materiałach porowatych i nieporowatych. Drukarki z aplikatorem firmy Videojet zapewniają bardziej czytelne kody kreskowe o wysokim kontraście.

Urządzenia są kompatybilne z maszynami do pakowania próżniowego takimi jak: pakowarki oraz zgrzewarki próżniowe.

Kontakt

Informacja o Produktach:
+48-22-307-32-01

handel.seo@videojet.com

×

Kontakt:  

Sprzedaż Urządzeń: +48-22-307-32-01
Serwis i Materiały: +48 22 886 00 77