Materiały eksploatacyjne


Atramenty do druku ciągłego

Nasz zespół doświadczonych chemików zajmujących się atramentami CIJ nieustannie obserwuje trendy i przepisy w dziedzinie opakowań, aby zapewnić, że nasze rozwiązania do druku atramentowego są gotowe do realizacji pojawiających się potrzeb naszych klientów. Nasze prace rozwojowe nie kończą się w laboratoriach badań nad tuszami i atramentami, lecz obejmują także próby w warunkach rzeczywistych przeprowadzane bezpośrednio u klienta. Zawsze zachęcamy nabywców naszych produktów do uczestniczenia w fazach badań, gdyż umożliwia im to zweryfikowanie, czy konkretny tusz spełnia wymogi danego zastosowania. Przyjęte przez firmę Videojet spójne podejście pozwala na przezwyciężenie nawet największych wyzwań w zakresie drukowania i znakowania. Oferta ponad 340 różnych atramentów sprawia, że firma Videojet jest odpowiednim partnerem przy dobieraniu optymalnego tuszu do danego zastosowania.

Przyczepność i czytelność
Producenci zazwyczaj rozumieją, że rodzaj znakowanego materiału ma wpływ na zachowanie się tuszu. Artykuły papierowe zwykle dobrze współgrają z większością rodzajów tuszu, ale czy wiesz, że wciąż opracowywane są nowe tworzywa sztuczne o wysokich parametrach, zawierające specjalne plastyfikatory, które mogą stwarzać złożone problemy z przyczepnością kodu?

Co więcej, czynniki takie jak temperatura, wilgoć i wilgotność mogą wpływać na początkową przyczepność oraz trwałość nadruków atramentowych. Niezbędne jest również odpowiednie dostosowanie czasów schnięcia i utrwalania, wynikających z wymagań określanych w ramach procesów i warunków produkcyjnych (np. gotowanie/obróbka cieplna/mycie).

Na przyczepność i czytelność kodu dodatkowo wpływa czas między wykonaniem nadruku a jego pierwszym kontaktem z zespołem przenoszącym materiał, np. przenośnikiem taśmowym lub prowadnicą, bądź z innym produktem. Tego rodzaju czynniki charakterystyczne dla procesu produkcji mogą powodować problemy np. z przebijaniem tuszu lub rozmazywaniem się nadruków. Dlatego też należy brać je pod uwagę przy wybieraniu konkretnego rozwiązania.


Zważywszy rolę wielu różnych czynników, poniżej zaprezentowano kilka pytań, na które należy udzielić odpowiedzi, przygotowując się do odbycia ze specjalistą rozmowy dotyczącej wyboru tuszu:

1. Na jaki konkretnie materiał (np. HDPE, PP, PE, PEX) mają być nanoszone nadruki?

2. Czy przed rozpoczęciem znakowania lub po jego zakończeniu na produkcie znajdują się warstwy powierzchniowe lub zanieczyszczenia pochodzące z procesu produkcji?

3. Czy powierzchnia produktu jest zróżnicowana kolorystycznie? Jakie wymogi zostały określone przez Ciebie lub przez Twojego klienta pod względem kontrastu nadruków odczytywanych wzrokowo lub maszynowo?

4. Jakie jest środowisko pracy drukarki? Na działanie jakich temperatur minimalnych i maksymalnych będzie narażony produkt oraz nadruk?

5. Jakie elementy mogące wpłynąć na czas schnięcia tuszu wejdą w kontakt z nadrukiem po zakończeniu drukowania oraz kiedy to nastąpi?

Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania pozwoli na szybkie zawężenie kręgu poszukiwań tuszu do kilku najbardziej odpowiednich opcji.

Firmy zawodowo zajmujące się pakowaniem mogą liczyć na skuteczne wsparcie, współpracując z takim dostawcą rozwiązań z zakresu znakowania, który jest w stanie udzielić wskazówek przy wyborze najlepszego tuszu. Firma Videojet jest gotowa pomóc w ustaleniu optymalnego rozwiązania znakującego do konkretnego zastosowania.consumable-page-2

Tusze do termicznego druku atramentowego

Firma Videojet oferuje szereg tuszów do termicznego druku atramentowego w takich zastosowaniach, jak drukowanie na produktach jednostkowych, znakowanie opakowań zbiorczych i nanoszenie grafiki komercyjnej. Tusze TIJ firmy Videojet, w opcjonalnych wariantach do powierzchni porowatych i nieporowatych, umożliwiają uzyskiwanie nadruków o wysokiej rozdzielczości za pomocą niezawodnej drukarki o niskich wymaganiach konserwacyjnych, przeznaczonej do rozmaitych zastosowań. Tusz jest dostarczany z wkładów dostosowanych do głowic drukujących Videojet i Wolke.

consumable-page-3

Taśmy termotransferowe

Nasz asortyment taśm do druku termotransferowego (TTO) opracowany został przede wszystkim w celu przezwyciężenia trudności związanych ze znakowaniem na opakowaniach elastycznych. Taśmy Videojet są produkowane przy użyciu technologii powlekania na odwrotnej stronie i zoptymalizowane pod kątem drukarek Videojet. Użycie ich razem przynosi firmie szereg korzyści, takich jak rzadsze zrywanie taśmy, poprawa jakości druku, optymalna przyczepność oraz wydłużenie czasu działania urządzenia.

Rozwiązania TTO firmy Videojet, o różnych kolorach i parametrach do wyboru, zapewniają trwałe kody o wysokiej rozdzielczości, które działają na korzyść marki.