Technologia znakowania i kodowania firmy Videojet

Pakowanie produktów farmaceutycznych i urządzeń medycznych, zapewne w większym stopniu niż pakowanie w innych branżach, wymaga zmiennego znakowania o najwyższej jakości.

Czytelność i kontrast nie podlegają dyskusji, gdy w grę wchodzą oznakowania wynikające z przepisów, kody identyfikacyjne oraz kody kreskowe odczytywane z wysoką prędkością.

Oprócz szerokiej gamy gotowych do serializacji rozwiązań z zakresu znakowania firma Videojet może dostarczyć pakiety weryfikacyjne IQ/OQ i drukarki, które ułatwiają przestrzeganie regulacji technicznych normy 21 CFR, część II, pomagając w prowadzeniu potrzebnej dokumentacji.



Atramentowy druk ciągły (CIJ)

Metoda atramentowego druku bezkontaktowego, pozwalająca na nanoszenie do pięciu wierszy tekstu, kodów kreskowych liniowych i 2D oraz grafiki na różnorodnych opakowaniach, w tym również nieruchomych (z wykorzystaniem systemów przesuwnych).

Termiczny druk atramentowy (TIJ)

Metoda atramentowego druku bezkontaktowego polegająca na przenoszeniu kropli atramentu na powierzchnię opakowania z wykorzystaniem podgrzania i efektu napięcia powierzchniowego. Zazwyczaj używany do drukowania dwuwymiarowych kodów DataMatrix i innych kodów kreskowych.

Systemy znakowania laserowego

Wiązka światła podczerwonego jest skupiana i kierowana za pomocą zestawu precyzyjnie sterowanych lusterek, wypalając znaki na powierzchni opakowania.

Nadruk termotransferowy (TTO)


Cyfrowo sterowana głowica drukująca precyzyjnie wytapia tusz z taśmy bezpośrednio na elastyczne folie. Tą metodą można uzyskiwać na bieżąco wydruki o wysokiej rozdzielczości.

Drukowanie dużych znaków (LCM)


Metoda atramentowego druku bezkontaktowego do różnych typów danych (cyfr, liter, logo i kodów kreskowych) składających się na większe oznaczenia, używana przede wszystkim w przypadku opakowań wtórnych (np. opakowań zbiorczych).

Drukarka z aplikatorem etykiet (LPA)


Drukowanie i naklejanie etykiet o różnych rozmiarach na wielu rodzajach opakowań.