Seria Excel — pytania

Znajdziesz tutaj następujące informacje:

Jakie kody kreskowe można drukować przy użyciu drukarek EXCEL i czy można je weryfikować?

Urządzenia serii EXCEL standardowo umożliwiają drukowanie szerokiej gamy kodów kreskowych. Zalicza się do nich kod 2 z 5 z przeplotem, kod 39, kod 128, EAN 8, EAN 13 oraz UPC-A. Czasami klientom zależy na takiej specyfikacji rozmiaru, która umożliwia weryfikację. Drukarka EXCEL z jedną dyszą zwykle drukuje znaki o wysokości 8,9 mm (0,35 cala). Dzięki zaawansowanym możliwościom skanerów wysokość kodu kreskowego nie ma już takiego znaczenia przy odczytywaniu kodu, jak to było kiedyś. Możliwość weryfikacji kodu kreskowego dla większości osób oznacza gwarancję, że posiadana drukarka EXCEL jest w stanie drukować czytelne kody, które będą mogły być odczytane skanerem przez użytkowników końcowych. Videojet ma wiele rozwiązań, w których drukarki EXCEL pełnią tę właśnie funkcję. Kluczem do skutecznego działania w konkretnym zastosowaniu jest odpowiednie przygotowanie przed instalacją. Należy wyeliminować zbędne drgania na linii produkcyjnej, zapewnić, aby odległość między głowicą drukującą a podłożem oraz parametry konfiguracji mieściły się w dopuszczalnym przedziale oraz używać systemu skanera do ciągłego lub okresowego testowania drukowanych kodów kreskowych.

Początek strony

Czy drukarki atramentowe są przyjazne dla środowiska?

Urządzenia serii EXCEL to najbardziej ekologiczne drukarki CIJ na rynku. Najniższy poziom emisji to nie ich jedyna zaleta. Videojet oferuje szeroką gamę atramentów i akcesoriów, dzięki którym poziom szkodliwych emisji można ograniczyć do minimum lub całkowicie wyeliminować. Zakres tych proekologicznych rozwiązań pozwala skutecznie dbać o czyste środowisko bez obniżania produktywności.

Początek strony

Jaki jest najlepszy sposób zapewnienia maksymalnej jakości i niezawodności druku?

Modele serii EXCEL zyskały reputację najbardziej niezawodnych drukarek w branży, zapewniających najwyższą jakość druku. Mimo to, podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń, wymagają one okresowej konserwacji. Jeśli postępuje się zgodnie z proponowanym harmonogramem konserwacji, zajmuje ona minimalną ilość czasu, a efektem jest wyjątkowo długi czas sprawności drukarki i jej optymalna wydajność. Ponadto zawsze zaleca się stosowanie części i materiałów eksploatacyjnych Videojet. Videojet nie uznaje kompromisów w dziedzinie jakości. Można mieć więc pewność, że używane w posiadanej drukarce podzespoły i materiały eksploatacyjne pozwalają ograniczyć do minimum czas przestojów.

Początek strony

Co zrobić, jeśli potrzebna jest pomoc w naprawie drukarki lub podczas zamawiania części?

W firmie Videojet najbardziej niezawodni są pracownicy. Konsultanci telefonicznej obsługi klienta odpowiedzą na pytania dotyczące serwisu oraz pomogą pozyskać potrzebne części. Lokalny technik serwisowy służy fachową wiedzą z zakresu serwisowania i konserwacji wszystkich produktów Videojet. Pod względem doświadczenia i możliwości dział pomocy technicznej i serwisu Videojet nie ma sobie równych w branży.

Początek strony

Czy można połączyć drukarkę EXCEL z komputerem lub kontrolerem?

Jak najbardziej. Wszystkie urządzenia EXCEL są standardowo wyposażone w interfejs szeregowy. W przypadku złożonych instalacji dostępne jest oprogramowanie ESI (Enhanced Serial Interface), umożliwiające dopasowanie funkcji drukarki do konkretnego zastosowania. Ponadto duża grupa producentów OEM tworzy oprogramowanie przeznaczone specjalnie do sterowania drukarkami EXCEL. Mogą oni pomóc w tworzeniu interfejsu do konkretnej instalacji.

Początek strony

Czy można używać drukarek EXCEL w wilgotnym otoczeniu?

Jak najbardziej. W wilgotnym środowisku pracy drukarki EXCEL sprawdzają się bardzo dobrze. Model EXCEL 178i charakteryzuje się stopniem ochrony IP65 (bliski odpowiednik NEMA 4) i może być używany w zastosowaniach wymagających zmywania linii produkcyjnej. Pozostałe modele serii EXCEL mają stopień ochrony IP54 (bliski odpowiednik NEMA 12). Drukarki te również pracują efektywnie w wilgotnym otoczeniu i są odporne na kapanie oraz rozbryzgi wody. Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku obudowy o stopniu ochrony IP54 nie zaleca się bezpośredniego zmywania strumieniem wody.

Początek strony

Jakie zalety ma drukarka wykorzystująca powietrze z fabryki?

Drukarka, która w pełni wykorzystuje powietrze z fabryki, ma ogromne zalety. Przede wszystkimi taka drukarka jest dużo bardziej niezawodna niż urządzenie z wbudowaną pompą zębatą. Podłączenie do instalacji powietrza z fabryki to gwarancja stałego i odpowiedniego poziomu próżni oraz ciśnienia płynów. W efekcie układ hydrauliczny drukarki pracuje dużo bardziej niezawodnie, co skutkuje dłuższym czasem sprawności i poprawą jakości druku. Dodatkowo przy zasilaniu powietrzem w drukarkach serii EXCEL można stosować dłuższy przewód zintegrowany głowicy drukującej. Zapewniane jest również dodatnie ciśnienie w głowicy drukującej, co eliminuje ewentualne zatkanie.

Początek strony

Czym różni się opcja automatycznego płukania drukarki EXCEL od „samoczyszczenia się” głowic drukujących w innych drukarkach?

Nie ma dużej różnicy. „Samoczyszczenie się” głowicy drukującej to w rzeczywistości funkcja automatycznego płukania. Funkcję tę mają wszystkie współczesne drukarki w branży. Pompa automatycznego płukania przepycha płyn uzupełniający przez dyszę i przewód powrotny. W ten sposób można wyeliminować zatykanie się dyszy i w wielu zastosowaniach znacząco ograniczyć czyszczenie głowicy drukującej. Jednakże należy pamiętać, że z uwagi na różnice między płynami i warunkami otoczenia każde zastosowanie jest wyjątkowe i może wymagać innej częstotliwości przeglądów. Informacji o postępowaniu w konkretnej instalacji należy zasięgnąć u techników ds. sprzedaży i serwisu.

Początek strony

Kontakt

Informacja o Produktach:
+48-22-307-32-01

handel.seo@videojet.com

×

Kontakt:  

Sprzedaż Urządzeń: +48-22-307-32-01
Serwis i Materiały: +48 22 886 00 77