Ostatnie publikacje prasowe

System drukowania i aplikowania etykiet z Intelligent Motion™

Nowy system drukowania i aplikowania etykiet z technologią Intelligent Motion™ daje możliwości nieosiągalne dla innych maszyn etykietujących

Innowacyjnie zaprojektowany system drukowania i aplikowania etykiet Videojet® 9550 zwiększa niezawodność, wydajność i produktywność etykietowania opakowań zbiorczych i pakunków

Warszawa — May 8, 2014 — wraz z wdrażaniem oszczędnych praktyk przez producentów zespoły operacyjne koncentrują się na zadaniach przynoszących wysoką wartość, a mają mało czasu na zajmowanie się systemami etykietowania na końcu linii pakującej, które wymagają regulacji mechanicznej i częstych interwencji.  W odpowiedzi na te potrzeby firma Videojet Technologies, światowy lider w dziedzinie rozwiązań znakowania i drukowania, stworzyła innowacyjne rozwiązanie do drukowania i aplikowania etykiet w postaci modelu Videojet 9550, który pozwala wyeliminować najczęstsze przyczyny strat produktywności. W nowej konstrukcji zrezygnowano z mechanizmów powodujących częste problemy w codziennej eksploatacji, na przykład zacięcia etykiet i konieczność regularnej regulacji ręcznej.  Jak wyjaśnia Ondrej Kruk, globalny menedżer jednostek biznesowych w firmie Videojet: „Model 9550 z technologią bezpośredniej aplikacji umieszcza etykietę na opakowaniu bez potrzeby stosowania aplikatora dociskowego ani pneumatycznego, osiągając przepustowość do 150 opakowań na minutę w przypadku typowych etykiet kodów kreskowych GS1 10 x 15 cm (4 x 6 cali).  Dzięki temu system nigdy nie pomija etykiety, nawet po nawarstwieniu się produktów na linii”. Zastosowanie technologii Intelligent Motion™ zapewnia precyzyjne, elektroniczne sterowanie całym systemem, potencjalnie umożliwiając całkowite wyeliminowanie nieplanowanych przestojów na liniach produkcyjnych.

„Otrzymywane od klientów informacje o stratach czasu produkcji wyraźnie wskazywały, że zwiększenie sprawności operacyjnej wymaga zaawansowanej technologii etykietowania. Naszą odpowiedzią było zaprojektowanie nowego systemu drukowania i aplikowania etykiet Videojet 9550 z technologią Intelligent Motion™” — powiedział Steve Buckby, wiceprezes ds. innowacji w firmie Videojet Technologies. „Technologia Intelligent Motion™ umożliwia precyzyjne, automatyczne sterowanie wszystkimi elementami konstrukcyjnymi maszyny, przez co mogliśmy pozbyć się części i czynności regulacyjnych najczęściej powodujących awarie konwencjonalnych maszyn etykietujących”.

Jedną z głównych przyczyn problemów w codziennej eksploatacji jest konieczność ręcznej regulacji, co wiąże się z kosztownymi przestojami i stratami produkcji. Układ napędu bezpośredniego z technologią Intelligent Motion™ precyzyjnie podaje i nanosi etykiety nawet przy dużych prędkościach linii bez ręcznej regulacji, sprzęgła ani rolek dociskowych. Wyeliminowanie regulacji pozwala operatorom dokonywać wyboru zadania i zmiany wstęgi zaledwie dwoma dotknięciami, a składany trzpień przyspiesza wymianę szpuli etykiet. W odróżnieniu od konwencjonalnych drukarek etykietujących układ bezpośredniego napędu z technologią Intelligent Motion™ kontroluje całą ścieżkę etykiet, dbając o utrzymywanie naprężenia wstęgi od początku do końca niezależnie od prędkości i rozmiaru etykiet.

Unikalną funkcją nowego modelu Videojet 9550 jest system bezpośredniej aplikacji, który eliminuje konieczność stosowania skomplikowanych aplikatorów do nanoszenia typowych etykiet górnych lub bocznych, a przy tym zmniejsza liczbę nieprawidłowo nanoszonych lub zgniatanych etykiet. Nowy system nie wymaga powietrza technologicznego i stanowi jedyne rozwiązanie druku i bezpośredniej aplikacji etykiet na opakowania zbiorcze przy dużej prędkości linii. Mechanizm drukujący modelu 9550 wykorzystuje też technologię Intelligent Motion™, która zapewnia precyzyjne podawanie taśmy i kontrolowanie głowicy drukującej, aby zapewnić optymalną jakość druku i zwiększoną wydajność. Zastosowanie w modelu 9550 napędu bezsprzęgłowego pozwala znacznie ograniczyć odpady taśm i zwiększyć żywotność głowicy drukującej.

Rosnące oczekiwania detalistów i coraz bardziej rygorystyczne przepisy w połączeniu ze wzrostem złożoności jednostek SKU spędzają sen z powiek producentom dążącym do zabezpieczenia działalności przed kosztownymi błędami etykietowania.  Aby pomóc producentom w zwiększaniu jakości i przestrzeganiu odpowiednich standardów, model 9550 jest wyposażony w najlepszy w branży interfejs dotykowy Videojet CLARiTY, który minimalizuje ryzyko błędu operatora dzięki intuicyjnemu wybieraniu zadań, szczegółowym informacjom zwrotnym i funkcjom diagnostycznym. Pojedynczy, łatwy w obsłudze interfejs udostępnia producentom wbudowane funkcje kontroli jakości nadruków, których celem jest zagwarantowanie prawidłowego etykietowania właściwych opakowań za każdym razem.

Ondrej Kruk komentuje: „Dzięki niemal całkowitemu wyeliminowaniu nieplanowanych przestojów i niezawodnemu, bezpośredniemu aplikowaniu etykiet możemy nareszcie zapewnić klientom to, czego żadna maszyna do etykietowania z ostatnich 20 lat nie była w stanie zagwarantować.  Zastosowanie technologii Intelligent Motion™ w celu wyeliminowania regulacji mechanicznych podczas codziennej eksploatacji zmniejsza ukryte koszty produkcji, a zwiększa produktywność”.

 

Więcej informacji na temat systemu drukowania i aplikowania etykiet Videojet 9550 można uzyskać pod numerem telefonu +48 887 444 600 lub na stronie www.videojet.pl.

# # #

Informacje o firmie Videojet

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji produktów, oferującym urządzenia do drukowania na bieżąco, kodowania i znakowania, płyny do określonych zastosowań oraz usługi w ramach całego cyklu eksploatacji urządzeń. Pragniemy nawiązywać partnerską współpracę z firmami z branży pakowanych produktów konsumpcyjnych, produktów farmaceutycznych i towarów przemysłowych, aby pomóc im zwiększyć produktywność, chronić i rozwijać markę i być zawsze gotowym na zmiany trendów oraz przepisów. Firma Videojet dysponuje wykwalifikowaną kadrą specjalistów do spraw zastosowań u klientów i jest dostawcą najlepszych rozwiązań technologicznych z zakresu atramentowego druku ciągłego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), oznaczania laserowego, nadruków termotransferowych (TTO), znakowania opakowań i etykietowania oraz różnych technik drukowania. Liczba drukarek zainstalowanych przez nas na całym świecie sięga 325 000. Każdego dnia klienci korzystający z rozwiązań Videojet wykonują ponad 10 miliardów nadruków na produktach. Firma oferuje pomoc w zakresie sprzedaży, serwisowania, szkoleń oraz zastosowań swoich rozwiązań za pośrednictwem ponad 3000 pracowników biur firmy w 26 krajach na całym świecie. Ponadto sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 400 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.

©2014 Videojet Technologies Inc. — wszelkie prawa zastrzeżone. Videojet oraz Uptime Peace of Mind są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Videojet Technologies Inc.