Ostatnie publikacje prasowe

Videojet wprowadza nowe atramenty do obróbki cieplnej zmieniające kolor z ciemnoczerwonego na jasnoczerwony

Videojet wprowadza nowe atramenty do obróbki cieplnej zmieniające kolor z ciemnoczerwonego na jasnoczerwony

Innowacje w zakresie atramentowego druku ciągłego do zastosowań związanych z obróbką cieplną, w których wymagane są zmiany kolorów i ostre, wyraźne oznakowania.

Chicago, Illinois, 06 Marca, 2015 r. — Producenci żywności od wielu lat stosują procesy obróbki cieplnej i autoklawy do konserwacji warzyw, produktów z roślin strączkowych, owoców, zup, sosów, żywności dla dzieci, mięsa i ryb, posiłków gotowych i karmy dla zwierząt.  Aby ułatwić spełnienie wymagań dotyczących znakowania przed obróbką cieplną, w jej trakcie i później, firma Videojet wprowadziła innowacyjne atramenty V476 i V521 do użytku z drukarkami do atramentowego druku ciągłego (CIJ) z serii 1000. Produkt V476 jest przeznaczony do drukarek standardowych z serii 1000, zaś V521 — do ultraszybkich modeli z tej samej serii.

Nowe atramenty zapewniają zauważalną zmianę koloru drukowanych kodów z ciemnoczerwonego na jasnoczerwony pod wpływem temperatury i wilgoci w ramach procesu obróbki cieplnej. Zmiana koloru następuje po wystawieniu materiału przez kilka minut na działanie temperatury 116–121°C (240–250°F). Pozwala to określić, czy dany produkt został prawidłowo poddany obróbce cieplnej.

„Nowe atramenty to przykład innowacji firmy Videojet w zakresie technologii druku atramentowego” — stwierdziła Heidi Wright, kierownik jednostki biznesowej ds. materiałów eksploatacyjnych. „Stale pracujemy nad wyjątkowymi recepturami atramentów spełniających oczekiwania klientów. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości oferowania nowych produktów.  Innowacyjne materiały eksploatacyjne są wynikiem intensywnych prac badawczo-rozwojowych. Dzięki bliskiej współpracy z klientami możemy łatwiej określić ich potrzeby i zyskujemy dostęp do danych, które pozwalają tworzyć produkty spełniające określone wymagania w zakresie produkcji”.

Atramenty Videojet V476 i V521 nie zawierają MEK ani metanolu, zapewniają zauważalną zmianę koloru z ciemnoczerwonego na jasnoczerwony, a ponadto ograniczają rozmywanie kodów w porównaniu z innymi rozwiązaniami do druku termochromowego. Produkty V476 i V521 są przeznaczone głównie do pojemników na żywność przetworzoną, takich jak puszki metalowe, słoiki szklane, miękkie worki, misy z tworzyw sztucznych i tacki. Atramenty te mogą być również używane w zastosowaniach farmaceutycznych, gdy celem jest ograniczenie emisji niektórych rozpuszczalników, na przykład MEK.

Videojet ma ponad 40-letnie doświadczenie w opracowywaniu atramentów i nadal angażuje znaczącą część swych zasobów w tworzenie doskonałych formuł chemicznych i rozwiązań z zakresu znakowania, które sprawdzą się w rozmaitych zastosowaniach i w połączeniu z wieloma rodzajami podłoży. Firma Videojet stara się rozwiązywać problemy, przed którymi stają jej klienci. Dlatego nieustannie obserwujemy trendy, przepisy i potrzeby przedsiębiorstw z branży opakowań, by móc wprowadzać na rynek nowatorskie produkty i dbać, aby rozwiązania Videojet pozostawały w zgodzie z wymaganiami producentów w zakresie drukowania.

###

Informacje o Videojet Technologies:

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji wyrobów, oferującym produkty do drukowania na bieżąco, znakowania i kodowania, płyny do konkretnych zastosowań oraz serwis urządzeń w całym cyklu eksploatacji. Pragniemy nawiązywać partnerską współpracę z firmami z branży pakowanych produktów konsumpcyjnych, produktów farmaceutycznych i towarów przemysłowych, aby pomóc im zwiększyć produktywność, chronić i rozwijać markę i być zawsze gotowym na zmiany trendów oraz przepisów. Firma Videojet dysponuje wykwalifikowaną kadrą specjalistów do spraw zastosowań u klientów i jest dostawcą najlepszych rozwiązań technologicznych z zakresu atramentowego druku ciągłego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania laserowego, nadruków termotransferowych (TTO), znakowania opakowań i etykietowania oraz różnych technik drukowania. Liczba drukarek zainstalowanych przez nas na całym świecie przekracza 325 000. Każdego dnia klienci korzystający z rozwiązań Videojet wykonują ponad dziesięć miliardów nadruków na produktach. Firma oferuje pomoc w zakresie sprzedaży, serwisowania, szkoleń oraz zastosowań swoich rozwiązań za pośrednictwem ponad 3000 pracowników naszych biur w 26 krajach na całym świecie. Videojet posiada także sieć ponad 400 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują klientów ze 135 państw.