Ostatnie publikacje prasowe

Nowy atrament do termicznych drukarek atramentowych 8510 i Wolke

Videojet wprowadza nowy atrament do termicznych drukarek atramentowych 8510 i Wolke

Czarny atrament do powierzchni nieporowatych opracowany jako szybkoschnący na różnych podłożach

Warszawa, Polska — 24 stycznia 2013 r. — Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń, płynów i akcesoriów do nanoszenia kodów, drukowania i znakowania laserowego na potrzeby branży identyfikacji produktów, ogłasza wprowadzenie na rynek nowego atramentu do swoich termicznych drukarek atramentowych (TIJ) 8510 i Wolke. Czarny atrament do powierzchni nieporowatych (WLK660072) został opracowany jako szybkoschnący na szerokiej gamie materiałów nieporowatych.

„Nasi klienci potrzebują nie tylko wysokiej jakości drukarek, ale też atramentów o wysokich parametrach, które spełnią ich potrzeby w zakresie znakowania. Czarny atrament do powierzchni nieporowatych przeznaczony do naszych termicznych drukarek atramentowych umożliwia klientom z różnych branż drukowanie oznakowań o wybitnej jakości” — powiedział Casey Robertson, menedżer produktu ds. termicznego druku atramentowego na Amerykę Północną w firmie Videojet.

Czarny atrament do powierzchni nieporowatych jest atramentem rozpuszczalnikowym o specjalnie opracowanym składzie zapewniającym jego szybkie schnięcie na szeregu powierzchni, takich jak kartony powlekane lub lakierowane, materiały opakowań blistrowych i niektóre tworzywa sztuczne. Ponadto atrament ten zachowuje znakomitą odporność na światło i wodę, nie ulegając blaknięciu ani rozmazywaniu w rutynowych warunkach ani po kontakcie z wodą. Drukowanie tym atramentem odbywa się w technologii HP, dlatego klienci mogą spodziewać się braku kosztownej konserwacji i bardzo prostej obsługi.

Czarny atrament do powierzchni nieporowatych schnie szybko i przywiera do różnych podłoży bez stosowania osuszacza oraz bez konieczności modyfikowania podłoża. Ponadto sprawia, że funkcje kontroli jakości nadruków w drukarkach Videojet 8510 i Wolke m600 touch można stosować w szerszym zakresie systemów produkcyjnych. Korzyści ze stosowania czarnego atramentu do powierzchni nieporowatych Videojet odniosą producenci żywności w opakowaniach detalicznych, artykułów higieny osobistej i innych pakowanych artykułów konsumenckich, w przypadku których często używane są powlekane kartony lub etykiety. Atrament ten jest rozpuszczalnikowy, wobec czego szybko schnie na opakowaniach blistrowych. Ta właściwość jest szczególnie przydatna w firmach z branży farmaceutyków i nutraceutyków.

Więcej informacji na temat nowego atramentu do termicznych drukarek atramentowych Videojet 8510 i Wolke można uzyskać pod numerem 22-886-00-77 lub w witrynie internetowej www.videojet.pl.


# # #


Informacje o firmie Videojet
Firma Videojet Technologies Inc. jest światowym liderem we wszystkich technologiach znakowania, płynach i akcesoriach na potrzeby branży identyfikacji produktów. Firma Videojet jest ekspertem w dziedzinie ciągłego druku atramentowego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania opakowań zbiorczych, termicznego druku atramentowego (TTO) oraz technologii znakowania laserowego. Na całym świecie zainstalowanych jest ponad 325 000 urządzeń firmy Videojet. Sprzedaż, serwis, szkolenia, wsparcie administracyjne oraz aplikacyjne są oferowane przez bezpośrednie placówki firmy znajdujące się na całym świecie, m.in. w Austrii, Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Singapurze, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 175 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.

© 2013 Videojet Technologies Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Videojet oraz Uptime Peace of Mind są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Videojet Technologies Inc.

drukarka przemysłowa | drukarki produkcyjne | lasery światłowodowe | lasery znakujące | znakowarki przemysłowe | drukarki plujki | znakowanie opakowań