Ostatnie publikacje prasowe

Wybór właściwego atramentu do właściwego zastosowania

VIDEOJET® wskazuje ważne czynniki w wyborze właściwego atramentu do właściwego zastosowania

Znajomość cyklu życia produktu ułatwia dobór atramentu

Warszawa, Polska — 7 maja 2013 r. — Wśród producentów rośnie potrzeba drukowania wysokiej jakości, czytelnych oznakowań na własnych produktach i opakowaniach — oznakowań, które przetrzymają rozmaite warunki i środowiska, umożliwiając dokładne i skuteczne identyfikowanie i śledzenie produktów przez ich cały cykl życia wnoszący wartość dodaną. Udane rozwiązania podkreślą krytyczną rolę technologii znakowania w tym procesie. Niemniej, gdy chodzi o zakup nowego sprzętu znakującego, uwagę często poświęca się jedynie ustalaniu właściwej drukarki. Często zostaje przeoczony wybór właściwego atramentu, mimo że jest równie ważny jak wybór właściwego sprzętu znakującego.

Producenci przy wyborze atramentu zwykle koncentrują się na czynnikach oczywistych, takich jak rodzaj podłoża dla oznakowania, ale mogą zbagatelizować inne istotne kwestie, takie jak czas schnięcia i czas utrwalania wymagane w określonych zastosowaniach. Ponadto w ustalaniu, który atrament należy wybrać, pewną rolę może odgrywać środowisko produkcyjne. Na trwałość oznakowania mogą wpływać takie warunki jak obecność wody, skrajne temperatury i wilgotność. Aby producenci mogli odnieść maksimum korzyści ze swojej inwestycji w rozwiązanie z zakresu znakowania, muszą uwzględnić całe środowisko cyklu życia.

Dzięki lepszej znajomości rozmaitych warunków, którym produkt musi sprostać w ciągu swojego cyklu życia, producent może wskazać najodpowiedniejsze rozwiązanie z zakresu znakowania. Testy weryfikacyjne w miejscu produkcji towarów są dobrym sposobem na ustalenie, czy najlepszy atrament można zakwalifikować i wybrać. Testy te mogą zapobiec niespodziankom, które mogłyby wystąpić długo po opuszczeniu zakładu przez produkt. Partnerska współpraca z wykonawcą oznakowania może pomóc firmie zawęzić zbiór odpowiednich atramentów przez wykonanie próbnych wydruków i ewentualnie zweryfikowanie zachowania atramentu w celu odtworzenia warunków występujących w cyklu życia.

Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider w branży identyfikacji produktów, podaje zasady, których należy przestrzegać, aby rozpoznać odpowiedni atrament:

  • Zapytaj specjalistów: producenci powinni współpracować ze swoim partnerem w zakresie atramentu i sprzętu do znakowania. Angażując specjalistów z zakresu atramentów i drukarek, wytwórcy mogą uzyskać lepszą orientację we własnych potrzebach. Specjalista pomoże zawęzić zbiór atramentów do wyboru do zaledwie jednego czy dwóch potencjalnych atramentów. Może także pomóc w rozwiązywaniu nowych problemów, które pojawią się po wdrożeniu.
  • Miej świadomość nowych technologii: procesy stale poddawane są zmianom i usprawnieniom w środowisku produkcyjnym, natomiast specjaliści zajmujący się atramentami prowadzą prace nad nowymi recepturami, które sprostają wyzwaniom w dziedzinie znakowania.
  • Nie przesadzaj z oszczędnościami: niektórych producentów może kusić chęć zaoszczędzenia pieniędzy przez zakup płynów od dostawców oferujących atramenty firm zewnętrznych, ale taki krok może być ryzykowny, ponieważ atramenty te nie są ściśle przystosowane do określonych drukarek. W rezultacie atramenty firm zewnętrznych mogą wraz z upływem czasu obniżyć sprawność drukarki oraz wygląd oznakowania.

Utrzymanie integralności oznakowania ma krytyczne znaczenie dla możliwości śledzenia produktu lub komponentu. Gdy atrament jest niewłaściwy, niemal niemożliwe jest śledzenie produktu przez cały jego cykl życia wnoszący wartość dodaną. Wyciągając wnioski z potrzeb klientów i konsultując się ze specjalistami z zakresu stosowania atramentów i drukarek, producenci mogą uzyskać kompletny obraz trwałości oznakowań, a dzięki temu wybrać najlepszy sprzęt znakujący i atrament do określonego zadania.

Więcej informacji na temat dowolnych atramentów i drukarek oferowanych przez firmę Videojet można uzyskać pod numerem 22-886-00-77 lub na http://www.videojet.eu/pol/materialy-ekspolatacyjne.html

# # #

Informacje o firmie Videojet
Firma Videojet Technologies Inc. jest światowym liderem we wszystkich technologiach znakowania, płynach i akcesoriach na potrzeby branży identyfikacji produktów. Jako ekspert w dziedzinie ciągłego druku atramentowego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania opakowań zbiorczych, termicznego druku atramentowego (TTO) oraz technologii znakowania laserowego może się poszczycić ponad 325 000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie. Sprzedaż, serwis, szkolenia, wsparcie administracyjne oraz aplikacyjne są oferowane przez bezpośrednie placówki firmy znajdujące się na całym świecie, m.in. w Austrii, Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Singapurze, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 175 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.

© 2013 Videojet Technologies Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Videojet oraz Uptime Peace of Mind są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Videojet Technologies Inc.

laser do znakowania | druk na tekturze | druk termotransferowy | druk na drewnie | drukarka do kabli | etykieciarka automatyczna | etykieciarki automatyczne