Ostatnie publikacje prasowe

Videojet radzi, jak wyeliminować przebijanie atramentu na kablach

Firma Videojet dzieli się wskazówkami na temat tego, jak wyeliminować przebijanie atramentu na zwijanych kablach i przewodach

Rozwiązania do konkretnych zastosowań pozwalają wyeliminować problem przebijania atramentu

Warszawa, Polska — 23 kwietnia 2013 r. — Wyblakłe, rozmazane lub niekompletne oznakowania mogą przekładać się na długi czas przestoju, nadmierną ilość odpadów oraz gorszy wizerunek produktu pod kątem jakości. Producenci kabli i przewodów wiedzą to wszystko aż za dobrze.

Czytelne oznakowania nadrukowane bezpośrednio na powierzchni izolacji przewodu, koszulce kabla lub przewodzie rurowym z tworzywa sztucznego dają możliwość wiarygodnej identyfikacji produktu oraz śledzenia produktów, partii oraz serii. Na szczęście zjawisko przebijania atramentu można całkowicie wyeliminować, stosując odpowiednie rozwiązania do konkretnych zastosowań.

Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń do znakowania oraz płynów i akcesoriów dla przemysłu identyfikacji produktów, wskazuje na trzy podstawowe sposoby adaptacji procesu znakowania, które pozwalają zapewnić optymalną przyczepność atramentu oraz wyeliminować jego przebijanie pomiędzy powierzchniami zwijanych kabli i przewodów.

  1. Wybór właściwego atramentu. Na rynku dostępnych jest wiele atramentów, dlatego tak istotny jest wybór tych, które są opracowane i przygotowane pod kątem konkretnego zastosowania oraz warunków eksploatacji.
  2. Ocena materiałów. Przyczepność atramentu na materiałach zawierających duże ilości plastyfikatorów lotnych (dodatków chemicznych) często bywa niska w wymiarze długoterminowym. W przypadku znakowania tych materiałów należy sprawdzić efekty i zastosować odpowiednie środki ostrożności. Kwestią zasadniczą jest wybór atramentu o odpowiednich właściwościach chemicznych w celu uzyskania właściwej przyczepności do podłoża.
  3. Przegląd procesów. Niekiedy zmiana procesów może wpłynąć na poprawę przyczepności atramentu do produktów.

Na przykład znakowanie od razu po wyjściu przewodu lub kabla z wytłaczarki, zamiast oczekiwania, aż opuści kąpiel chłodzącą, może sprzyjać początkowej przyczepności.

„Przedsiębiorstwa powinny zwracać uwagę na wiedzę specjalistyczną z zakresu instalacji, szeroki wybór należycie przetestowanych atramentów oraz duże doświadczenie i wiedzę dotyczącą zastosowań obejmujących produkty wytłaczane. Najlepsi sprzedawcy urządzeń znakujących/atramentów przeprowadzają badania na rzeczywistych próbkach oraz odtwarzają środowisko pracy tak dalece, jak tylko jest to możliwe” — powiedział Drew Weightman, kierownik ds. marketingu w firmie Videojet. „Dobra wiadomość to ta, że istnieją rozwiązania pozwalające uporać się z niemal każdym problemem dotyczącym przebijania; pozostaje tylko kwestia zidentyfikowania właściwego, zapewniającego przyczepność i trwałość” — dodał Weightman.

Szersze informacje, a także materiały do pobrania z biblioteki biuletynów informacyjnych, studiów przypadków, ulotek użytkowych oraz przewodników dotyczących branży przewodów, kabli i rur można znaleźć w witrynie internetowej www.videojet.com/extrusion.

# # #

Informacje o firmie Videojet
Firma Videojet Technologies Inc. jest światowym liderem we wszystkich technologiach znakowania, płynach i akcesoriach na potrzeby branży identyfikacji produktów. Jako ekspert w dziedzinie ciągłego druku atramentowego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania opakowań zbiorczych, termicznego druku atramentowego (TTO) oraz technologii znakowania laserowego może się poszczycić ponad 325 000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie. Sprzedaż, serwis, szkolenia, wsparcie administracyjne oraz aplikacyjne są oferowane przez bezpośrednie placówki firmy znajdujące się na całym świecie, m.in. w Austrii, Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Singapurze, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Tylko na terenie Stanów Zjednoczonych pracuje ponad 250 pracowników sprzedaży bezpośredniej i obsługi. Sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 175 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.

© 2013 Videojet Technologies Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Videojet oraz Uptime Peace of Mind są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Videojet Technologies Inc.

druk termiczny | znakowarka laserowa | lasery do znakowania | laser fibrowy | znakowanie kabli