Ostatnie publikacje prasowe

Videojet przedstawia taśmę termotransferową o długości 1200 m

Videojet® przedstawia taśmę termotransferową o długości 1200 m do drukarek DataFlex® Plus

Nowa długość taśmy przyczynia się do dłuższego czasu działania urządzenia, lepszych efektów kontroli jakości nadruków i ekologicznie bardziej zrównoważonej produkcji

Warszawa, Polska — 23 października 2012 r. — Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń, płynów i akcesoriów do nanoszenia kodów, drukowania i znakowania laserowego na potrzeby branży identyfikacji produktów, przedstawiła dzisiaj taśmę termotransferową o długości 1200 m do drukarek termotransferowych (TTO) DataFlex Plus. Ta dłuższa taśma została opracowana z myślą o zapewnieniu klientom dłuższego czasu działania urządzeń, mniejszej liczby błędów operatora oraz mniejszego oddziaływania na środowisko. Większa długość — 20 procent więcej niż w standardowej taśmie o długości 1000 m — sprawia, że potrzebna jest mniejsza liczba zmian taśmy, co przekłada się na większą liczbę wydruków z jednej rolki i znacznie dłuższy czas pracy.

„Tę nową, dłuższą taśmę opracowaliśmy w odpowiedzi na opinie klientów, ponieważ zależy im na optymalizacji drukowania na opakowaniach w wysokiej rozdzielczości” — powiedział Chirag Dua, Kierownik jednostki organizacyjnej ds. TTO, pracujący dla firmy Videojet. „Dysponując dłuższą taśmą, klienci mogą cieszyć się mniejszą liczbą przerw na linii, dłuższym czasem sprawności i większą wydajnością. Dodatkowa korzyść polega na mniejszej liczbie składanych zamówień na materiały eksploatacyjne oraz mniejszej ilości odpadów po opakowaniach”.

Dłuższa taśma termotransferowa będzie mieć długość 1200 m w przypadku nowych drukarek DataFlex Plus o szerokości drukowania 53 mm, natomiast 700 m w przypadku nowych drukarek DataFlex Plus o szerokości drukowania 107 mm. Udoskonalone oprogramowanie, już dostępne w przypadku nowych modeli drukarek, umożliwia stosowanie dłuższej taśmy i zapewnia klientom kolejne korzyści. Do już zainstalowanych drukarek DataFlex Plus firma Videojet udostępnia modernizacje, które umożliwią stosowanie dłuższych taśm i korzystanie z nowych funkcji.

Korzyści dla klienta:

  • Dłuższy czas sprawności: Dysponując dłuższymi taśmami, klient drukujący obraz o wysokości 10 mm z szybkością 100 opakowań na minutę uzyska 19 000 więcej nadruków i 3,2 godziny dodatkowego czasu pracy na każdą rolkę taśmy.
  • Lepsze efekty kontroli jakości nadruków: Korzystając z inteligentnych reguł obsługi danych obecnych w oprogramowaniu systemowym, kierownicy mogą zapobiegać drukowaniu określonych dat (np. dni świątecznych). Łącze USB ułatwia korzystanie ze skanerów umożliwiających uzyskanie większej dokładności oznakowań.
  • Produkcja bardziej zrównoważona ekologicznie: Ponieważ nowa, dłuższa taśma ma mniejszą grubość w stosunku do standardowej taśmy Videojet, powstaje z niej mniej odpadów. Dodatkowo zarówno klienci, jak i środowisko naturalne odniosą korzyść na skutek mniej licznych przesyłek taśmy, co przekłada się na mniej odpadów po opakowaniach i potencjalnie mniejszą emisję CO2.

# # #

Informacje o firmie Videojet

Firma Videojet Technologies Inc. jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń, płynów i akcesoriów do nanoszenia kodów, drukowania i znakowania laserowego na potrzeby branży identyfikacji produktów. Jako ekspert w dziedzinie ciągłego druku atramentowego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania opakowań, nadruku termotransferowego (TTO), drukowania w szyku oraz technologii laserowych może się poszczycić ponad 275 000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie. Sprzedaż, serwis, szkolenia, wsparcie administracyjne oraz aplikacyjne są oferowane przez bezpośrednie placówki firmy znajdujące się na całym świecie, m.in. w Austrii, Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Singapurze, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 175 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.

©2012 Videojet Technologies Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Videojet oraz Uptime Peace of Mind są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Videojet Technologies Inc.

znakowanie produktów | drukarki przemysłowe | drukarki termotransferowe | znakowarki laserowe | etykieciarki automatyczne | aplikatory etykiet