Ostatnie publikacje prasowe

Videojet definiuje na nowo przyszłość technologii ciągłego druku atramentowego

Videojet definiuje na nowo przyszłość technologii ciągłego druku atramentowego

Nowa drukarka atramentowa do druku ciągłego Videojet 1860 to inteligentniejsze drukowanie w sytuacji, gdy przewidywalność i produktywność mogą obniżyć koszty w całym okresie stosowania technologii CIJ.

Chicago, Illinois — 8 maja 2017 r. — Nowa drukarka atramentowa do druku ciągłego (CIJ) Videojet 1860, w której zastosowano wiodące w branży funkcje przewidywania, takie jak pierwszy w branży czujnik nawarstwienia atramentu, zapewnia z nawet 8-godzinnym wyprzedzeniem powiadomienia
o najczęstszych potencjalnych stanach błędu, które mogą mieć wpływ na czas sprawności linii. Od ponad 40 lat Videojet jest światowym liderem technologii CIJ, umożliwiając producentom osiągnięcie ich celów i zwiększenie produktywności. Videojet wprowadza na rynek drukarkę Videojet 1860, zaprojektowaną z myślą o zwiększeniu produktywności dzisiaj i ewoluowaniu wraz ze zmianą potrzeb produkcyjnych w przyszłości.

Model Videojet 1860 to przykład technologii atramentowego druku ciągłego wymyślonej na nowo. W modelu Videojet 1860 najnowocześniejsze wbudowane układy logiczne i możliwości komunikacyjne połączono z elementami przełomowej technologii w celu spełnienia stale zmieniających się i rosnących potrzeb producentów. Model 1860 zapewnia niezrównany czas sprawności, który może zwiększyć produktywność i obniżyć koszty. Ten czas umożliwia sprawne działanie bez niespodzianek. Wiodący w branży pakiet funkcji przewidywania pozwala podjąć działania naprawcze przed wieloma najczęstszymi zdarzeniami powodującymi przestoje. Model 1860 korzysta z ponad 50 czujników w czasie rzeczywistym do ciągłego monitorowania ponad 150 kluczowych wskaźników pracy drukarki, zapewniając fachową diagnostykę, analitykę i wskazówki.

Przełomowy system dysz jest wyposażony w czujnik przewidujący nawarstwienie atramentu
w odsysie i informujący z wyprzedzeniem o najczęstszych potencjalnych stanach błędu. Powiadomienia są wyświetlane w drukarce i mogą być wysyłane do inteligentnych urządzeń, co pozwala podjąć zapobiegawcze działania naprawcze podczas dokonywania zmian produkcyjnych na linii lub podczas innych planowych przerw w produkcji. Co więcej, system płynów w modelu 1860 jest wyposażony w zbiornik rezerwowy makeupu, który może zapewnić pracę drukarki przez całą zmianę roboczą, nawet w przypadku braku reakcji na ostrzeżenie dotyczące konieczności uzupełnienia materiałów eksploatacyjnych.

Głowica drukująca nachylona pod kątem 45 stopni zapewnia większą wszechstronność dzięki lepszej integracji z linią, a większa liczba opcji montażu zapewnia mniejszą odległość od produktu na linii produkcyjnej. Głowica drukująca może być w odległości zaledwie 5 mm od produktu, nawet
w przypadku kartonów z „daszkiem” i innych opakowań o nachylonych powierzchniach, co zapewnia czytelniejsze i lepszej jakości oznaczenia. Co więcej, model 1860 można dostosować do potrzeb producenta w zakresie komunikacji przez prostą integrację z istniejącymi systemami zakładowymi przy użyciu standardowych w branży protokołów, takich jak Ethernet/IPTM i Profinet®, oraz szybkich połączeń sieciowych.

Model 1860 został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do niemal każdej linii produkcyjnej dzięki swojej trwałości, wszechstronności i adaptacyjności. Inteligentny system wentylacji w modelu 1860 kieruje strumień czystego, chłodnego powietrza na kluczowe podzespoły drukarki, zapewniając stabilność jej pracy w poszerzonym przedziale temperatur 0–50oC, nawet w najtrudniejszych środowiskach. Ponadto model 1860 jest dostępny w wersji ze stopniem ochrony IP66, więc nie trzeba go usuwać z linii na czas zmywania.

Bazując na dwóch latach doświadczenia z ofertą zdalnego serwisu, Videojet wprowadza na rynek zdalny serwis VideojetConnectTM, który zapewnia operatorom dostęp do największej na świecie sieci serwisowej ekspertów technicznych za dotknięciem palca, łącząc technika Videojet bezpośrednio
z linią produkcyjną w celu zapewnienia natychmiastowej porady i zdalnego rozwiązania problemu. Pozwala to podejmować działania naprawcze w czasie rzeczywistym i zminimalizować zależność od własnych zespołów konserwacyjnych, a w rezultacie zapewnić dłuższy czas sprawności.

Anthony Blencowe, globalny dyrektor jednostek organizacyjnych w Videojet, powiedział: „Funkcje przewidywania w modelu 1860, wraz z unikatowym systemem dysz, zapewniają drukarkę CIJ, która definiuje na nowo pojęcie czasu sprawności dzięki lepszej jakości druku i większej prędkości linii. Zdolność zdalnego serwisu VideojetConnectTM ograniczenia przestojów i umożliwienia producentom skupienia się na podstawowej działalności produkcyjnej może spowodować znaczny wzrost produktywności. Wiodący producent materiałów budowlanych korzystał ze zdalnego serwisu VideojetConnectTM, aby poprawić procedury konserwacji i czyszczenia, co doprowadziło do typowego ograniczenia nieplanowych przestojów o ponad 80%, natomiast przedstawiciel dużego browaru stwierdził, że dzięki ofertom Videojet LifeCycle AdvantageTM pracownicy mogli ponownie skupić się na warzeniu piwa, zamiast zajmować się konserwacją drukarek”.

Model 1860 został zaprojektowany zgodnie z filozofią obsługi ograniczonej do minimum, aby pomóc operatorom skupić się na produkcji, ograniczając działania operatora i pomagając wyeliminować potencjalne błędy użytkownika dzięki zaawansowanym funkcjom kontroli jakości nadruków wbudowanym w nowy interfejs Videojet SIMPLICITYTM. Pan Blencowe dodał: „Dostosowywany do potrzeb interfejs jak w tablecie, z prostą strukturą menu i wyraźnym, łatwym do zrozumienia ekranem sprawia, że nawigacja jest prosta dla wszystkich użytkowników, niezależnie od poziomu umiejętności. To, wraz z całkowicie zautomatyzowanym, opartym na regułach, inteligentnym tworzeniem informacji zmniejsza ryzyko popełnienia błędów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na linię produkcyjną. Model 1860 ma także wbudowane kreatory i instrukcje video, które pomagają ograniczyć do minimum błędy operatora”.

Firma Videojet zastosowała filozofię obsługi ograniczonej do minimum również do zadań rutynowej konserwacji, dzięki czemu można je wykonywać zgodnie z harmonogramami produkcji. Nowy moduł serwisowy SmartCellTM upraszcza rutynową konserwację — podzespoły są znaczone trójkolorowym kodem, a ich wymiana jest prosta i zajmuje tylko kilka minut, co pozwala operatorom skupić się na produkcji zamiast na konserwacji.

Jako że potrzeby w zakresie produkcji i znakowania nieustannie ewoluują, model 1860 został zaprojektowany jako platforma, którą można rozbudowywać, co ułatwia dostosowanie zarówno do obecnych, jak i przyszłych potrzeb dotyczących drukowania i procesów produkcyjnych. Po zakupie drukarki można dodać unikatowe, dodatkowe funkcje oprogramowania i moduły przepływu pracy zdalnego serwisu VideojetConnectTM w celu dostosowania drukarki do zmieniających się potrzeb produkcyjnych.

Więcej informacji na temat drukarki Videojet 1860 i inteligentniejszego drukowania można znaleźć na stronie: www.videojet.pl/1860

Informacje o Videojet Technologies:

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji produktów, oferującym urządzenia do drukowania na bieżąco, kodowania i znakowania, płyny do określonych zastosowań oraz usługi w ramach całego cyklu eksploatacji urządzeń. Naszym celem jest pomaganie klientom z branży pakowanych artykułów konsumenckich, produktów farmaceutycznych i wyrobów przemysłowych w zwiększaniu wydajności, ochronie i rozwoju marek oraz nadążaniu za trendami na rynku i zmianami przepisów. Firma Videojet jest liderem technologii i zatrudnia ekspertów
w dziedzinie zastosowań atramentowego druku ciągłego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania laserowego, nadruku termotransferowego (TTO), znakowania i etykietowania opakowań zbiorczych oraz różnych technologii drukowania. Na całym świecie zainstalowanych jest ponad 345 000 drukarek Videojet. Nasze urządzenia wykonują nadruki na ponad dziesięciu miliardach produktów dziennie. Oferujemy pomoc w zakresie sprzedaży, serwisu, szkoleń oraz stosowania naszych rozwiązań za pośrednictwem ponad 4000 pracowników biur firmy w 26 krajach na całym świecie. Ponadto sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 400 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.