Ostatnie publikacje prasowe

Videojet poszerza gamę drukarek termotransferowych (TTO), wśród których znalazła się pierwsza na świecie 107-milimetrowa głowica drukująca TTO do drukowania z dużą prędkością

Videojet poszerza gamę drukarek termotransferowych (TTO), wśród których znalazła się pierwsza na świecie 107-milimetrowa głowica drukująca TTO do drukowania z dużą prędkością

Drukarki TTO Videojet serii DataFlex® 6530 i 6330 wyposażone są w głowice drukujące o nowych rozmiarach, odpowiednio 107 mm i 32 mm. Poszerza to ofertę urządzeń TTO firmy Videojet dla producentów wykorzystujących opakowania elastyczne

CHICAGO — 16 maja 2019 r. — Producenci używający opakowań elastycznych potrzebują drukarek termotransferowych, które są szybkie, proste i praktycznie odporne na błędy. Dzięki nim mogliby poświęcić więcej czasu kluczowym aspektom swojej działalności, takim jak zwiększenie wydajności linii produkcyjnych czy ograniczenie ogólnych kosztów eksploatacyjnych. W reakcji na ten popyt firma Videojet rozszerzyła swoją gamę produktów TTO o dwie głowice drukujące w nowych rozmiarach, dostępne w drukarkach serii Videojet DataFlex 6530 i 6330.

Modele DataFlex 6530 z głowicą 107 mm i 6330 z głowicą 32 mm należą do gamy drukarek TTO DataFlex, która ma zapewniać jak największą produktywność. W nowych drukarkach firmy Videojet zastosowano najnowszą technologię, która pozwala jeszcze bardziej wydłużyć czas sprawności, a jednocześnie poprawić produktywność, jakość i wydajność.

Drukarka DataFlex 6330 32 mm jest wyposażona w rewolucyjną technologię Videojet iAssure™, która jest również standardem w siostrzanych modelach TTO 53 mm. Jest to wbudowany kontroler jakości znakowania, który automatycznie sprawdza jakość i położenie oznaczeń, a ponadto ostrzega operatora w przypadku wykrycia typowych wad kodu. Użytkownik może wówczas zdecydować, czy zatrzymać linię I usunąć usterkę, zmniejszając tym samym ilość ewentualnych odpadów lub poprawek. Pozwala to operatorom skoncentrować się na innych obszarach linii produkcyjnej.

„Technologia Videojet iAssure™ umożliwia automatyczną kontrolę wszystkich kodów bez stosowania dodatkowego sprzętu, instalacji i potrzeby szkoleń, pozwalając klientom na zmniejszenie ilości odpadów I poprawek” — mówi Heidi Wright, kierownik jednostki organizacyjnej w firmie Videojet Technologies. „Z początku sądziliśmy, że wymagania klientów w zakresie prostego i ekonomicznego rozwiązania do kontroli kodów będzie w stanie zaspokoić jakiś rodzaj tradycyjnego systemu wizyjnego. Gdy postanowiliśmy zasięgnąć ich opinii i skonfrontowaliśmy swoje pomysły z rynkiem, klienci powiedzieli nam, że funkcja kontroli powinna być zintegrowana w drukarce i działać bez dodatkowej konfiguracji i regulacji, ponieważ konieczność szkolenia operatorów w zakresie kontroli wizyjnej byłaby w dzisiejszych realiach nadmiernym obciążeniem. Dzięki technologii iAssure automatyczna kontrola kodów staje się bardzo prosta. Po wykryciu z góry ustalonej liczby wad kodu ostrzega ona operatorów i zatrzymuje linię lub odrzuca z niej produkty oznaczone kodami o niskiej jakości. Ułatwia również podniesienie jakości kodów, wyświetlając na ekranie rekomendacje w zakresie odpowiedniego dostosowania parametrów linii produkcyjnej. Żadna inna drukarka termotransferowa na rynku nie jest w stanie tego dokonać”.

Drukarki Dataflex 6530 107 mm i 6330 32 mm dają się łatwo integrować z typowymi liniami produkcyjnymi. Dzięki modułowej i kompaktowej konstrukcji zapewniają producentom i producentom OEM elastyczność w wyborze sposobu integracji drukarki. Zasilacz można umieścić w pobliżu kontrolera lub odseparować I zamontować wewnątrz szafki maszyny pakującej. Standardowe w branży opcje montażu pomagają uprościć instalację oraz ułatwiają operatorowi dostęp i interakcję.

Dowiedzieliśmy się także od producentów, że drukarki powinny mieć mniejszą liczbę elementów narażonych na bezpośrednie działanie środowiska produkcyjnego. Nasze nowe urządzenia mają więc mniej przewodów I można nimi także sterować z interfejsu sieciowego maszyny pakującej, co eliminuje konieczność stosowania kontrolera Videojet. Dzięki temu producenci mogą z jednego punktu sterować drukarką i maszyną pakującą.

Drukarki DataFlex 6530 107 mm i 6330 32 mm zostały zaprojektowane tak, by sprostać trudnym warunkom panującym na liniach produkcyjnych. Nie wymagają także stosowania kosztownego sprężonego powietrza wysokiej jakości. Konstrukcja niewymagająca stosowania powietrza pozwala ograniczyć koszty operacyjne, zapewnić dokładniejsze sterowanie ruchem głowicy drukującej i zwiększyć wydajność nawet o 25%. Próbując poprawić jakość druku, operatorzy nie muszą już regulować ciśnienia powietrza, co zmniejsza ryzyko przedwczesnego zużycia głowicy.

Drukarki DataFlex 6530 107 mm i 6330 32 mm są również wyposażone w najlepszą w branży kasetę szybkowymienną, która zapewnia zarówno doskonałą wydajność taśmy, jak i możliwość jej szybkiej wymiany, co pomaga zmaksymalizować czas sprawności linii produkcyjnej. Dysponując taśmą o długości do 1 200 m, producenci mogą osiągnąć większy przerób między wymianami taśm.

„Nasi klienci potrzebują rozwiązań, które zapewniają szybkość, prostotę i praktycznie bezbłędne działanie. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest seria drukarek TTO z nowymi modelami 6530 107 mm oraz 6330 32 mm, które oferują szerszą gamę rozmiarów głowic drukujących z najlepszymi w branży funkcjami” — mówi Wright.

Więcej informacji na temat nowych drukarek termotransferowych Videojet DataFlex 6530 107 mm i 6330 32 mm można uzyskać pod numerem telefonu 887 444 600 lub na stronie www.videojet.pl/6530-6330

Informacje o Videojet Technologies:

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji, znakowania i kodowania produktów. Nasza oferta obejmuje szeroki asortyment atramentów do każdej powierzchni oraz profesjonalny serwis urządzeń. Naszym celem jest pomaganie klientom z branży pakowanych artykułów konsumenckich oraz produktów farmaceutycznych i przemysłowych w zwiększaniu produktywności, ochronie i rozwijaniu marek oraz nadążaniu za trendami na rynku i zmianami przepisów. Firma Videojet jest liderem technologii i ekspertem w dziedzinie zastosowań atramentowego druku ciągłego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania laserowego, nadruku termotransferowego (TTO), znakowania i etykietowania opakowań zbiorczych oraz różnych technologii drukowania. Na całym świecie zainstalowanych jest ponad 345 000 drukarek Videojet. Nasze urządzenia wykonują nadruki na ponad dziesięciu miliardach produktów dziennie. Zapewniamy pomoc w zakresie sprzedaży, serwisu, szkoleń oraz stosowania naszych rozwiązań za pośrednictwem ponad
4 000 pracowników biur firmy w 26 krajach na całym świecie. Ponadto sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 400 dystrybutorów I producentów OEM, którzy obsługują rynki 135 krajów.