Ostatnie publikacje prasowe

Videojet poszerza ofertę laserów światłowodowych o nowe systemy znakowania laserem światłowodowym Videojet 7230 i 7330

Videojet poszerza ofertę laserów światłowodowych o nowe systemy znakowania laserem światłowodowym Videojet 7230 i 7330

Nowe lasery światłowodowe 7230 i 7330 — swoboda znakowania bez ograniczeń

CHICAGO — 10 kwietnia 2019 r. — Odpowiadając na zapotrzebowanie producentów na lekki, kompaktowy i łatwy do przystosowywania system lasera światłowodowego, firma Videojet Technologies, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do kodowania, znakowania i drukowania, poszerzyła asortyment systemów znakowania laserem światłowodowym o nowe modele Videojet® 7230 i 7330. Te zaawansowane rozwiązania do znakowania są nawet o 44% lżejsze niż podobne lasery światłowodowe innych dostawców oraz zapewniają producentom swobodę znakowania według własnych potrzeb.

Firma Videojet zna zmieniające się potrzeby producentów w dziedzinie kodowania i znakowania części, pakowanych artykułów konsumenckich (CPG) oraz produktów farmaceutycznych. Z myślą o szczególnych wymaganiach pod względem znakowania opracowała więc nowe lasery światłowodowe 7230 i 7330. Nowe lasery światłowodowe są idealnym rozwiązaniem w przypadku wymagających harmonogramów produkcji na tych rynkach, ponieważ producenci potrzebują systemów znakowania laserowego, które nadążają za produkcją oraz zapewniają wysoki kontrast oznakowania na twardych materiałach o dużej gęstości.

Lasery światłowodowe Videojet 7230 i 7330, o mocy odpowiednio 10 i 20 W, zapewniają większą wydajność oraz pełną swobodę podczas pracy dzięki kilku dopracowanym elementom. Do wyboru jest na przykład głowica znakująca 6 mm przeznaczona do szybkich linii produkcyjnych oraz głowica znakująca 10 mm do znakowania części zawierających drobne detale. Dzięki temu producenci zyskują elastyczność i pewność znakowania produktów o różnych kształtach i wymiarach.

Ponadto lasery światłowodowe 7230 i 7330 przyczyniają się do zwiększenia wydajności, umożliwiając znakowanie większej liczby produktów i nanoszenie większej liczby kodów szybciej niż poprzednie lasery Videojet. Jest to możliwe dzięki zwiększonej szybkości przetwarzania danych oraz konkurencyjnej szybkości znakowania do 2000 znaków na sekundę (w przypadku głowicy znakującej 6 mm, zależnie od podłoża).

Nowe lasery światłowodowe zapewniają również bezproblemową obsługę na linii produkcyjnej. Do sterowania laserami światłowodowymi Videojet 7230 i 7330 producenci mają do wyboru różne interfejsy użytkownika, w tym Videojet Touch Control Software+ (TCS+). Oprogramowanie to opracowano specjalnie z myślą o zdalnym sterowaniu laserami Videojet przy użyciu kontrolera lasera TU430 z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 10,1 cala lub praktycznie dowolnego urządzenia z przeglądarką inną niż Safari. Można też posługiwać się zaawansowanym kontrolerem lasera Videojet z oprogramowaniem CLARiTY™. Jest on wyposażony w intuicyjny ekran dotykowy, używany także w innych rozwiązaniach Videojet do znakowania i kodowania, co umożliwia prostą obsługę oraz ciągłe wydłużanie czasu sprawności i zwiększanie wydajności.

„Producenci mogą wybrać lekki, kompaktowy i elastyczny system lasera światłowodowego, zapewniający konstruktorom dużą swobodę w ograniczonej przestrzeni” — powiedział Sascha Ammesdoerfer, kierownik jednostki organizacyjnej ds. znakowania laserowego w firmie Videojet Technologies. „Możliwość ustawienia głowicy znakującej pod kątem 0° albo 90° zapewnia elastyczność na liniach produkcyjnych z ograniczeniami przestrzennymi, a dzięki dostępności głowicy znakującej 6 mm można zastosować głowicę lasera o najmniejszych wymiarach w branży”.

Wśród innych zalet nowych laserów światłowodowych, pomocnych w skracaniu czasu przestojów I zwiększaniu wydajności, warto wymienić źródło światła laserowego chłodzone powietrzem (praktycznie eliminujące konieczność wykonywania konserwacji), brak materiałów eksploatacyjnych, takich jak atramenty, rozpuszczalniki lub sprężone powietrze, a także brak zużywających się części, które należy wymieniać.

Wprowadzenie na rynek systemów znakowania laserem światłowodowym Videojet 7230 i 7330 poszerza ofertę laserów światłowodowych firmy Videojet oraz umożliwia producentom pełną swobodę znakowania.

Więcej informacji na temat systemów znakowania laserem światłowodowym Videojet 7230 i 7330 można uzyskać pod numerem telefonu 887 444 600 lub na stronie www.videojet.pl/7230-7330.

Informacje o Videojet Technologies:

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji, znakowania I kodowania produktów. Nasza oferta obejmuje szeroki asortyment atramentów do każdej powierzchni oraz profesjonalny serwis urządzeń. Naszym celem jest pomaganie klientom z branży pakowanych artykułów konsumenckich oraz produktów farmaceutycznych i przemysłowych w zwiększaniu produktywności, ochronie i rozwijaniu marek oraz nadążaniu za trendami na rynku i zmianami przepisów. Firma Videojet jest liderem technologii i ekspertem w dziedzinie zastosowań atramentowego druku ciągłego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania laserowego, nadruku termotransferowego (TTO), znakowania i etykietowania opakowań zbiorczych oraz różnych technologii drukowania. Na całym świecie zainstalowanych jest ponad 345 000 drukarek Videojet. Nasze urządzenia wykonują nadruki na ponad dziesięciu miliardach produktów dziennie. Oferujemy pomoc w zakresie sprzedaży, serwisu, szkoleń oraz stosowania naszych rozwiązań za pośrednictwem ponad 4000 pracowników biur firmy w 26 krajach na całym świecie. Ponadto sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 400 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.