Ostatnie publikacje prasowe

Drukarka atramentowa Videojet® 8510 dla zastosowań przemysłowych

Nowa drukarka atramentowa Videojet® 8510 opracowana z myślą o wysokich wymaganiach znakowania w zastosowaniach przemysłowych

Ekran dotykowy tej kompaktowej drukarki ułatwia obsługę i zapewnia maksymalny czas sprawności

Warszawa, Polska (PL) — 7 sierpnia 2012 r. — Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń, płynów i akcesoriów do nanoszenia kodów, drukowania i znakowania laserowego na potrzeby branży identyfikacji produktów, ogłasza dzisiaj wprowadzenie na rynek drukarki atramentowej Videojet 8510. Drukarka atramentowa 8510 oferuje niezrównaną łatwość obsługi i konserwacji, jak również zapewnia maksymalny czas pracy bez przestojów, dzięki szybkiej i łatwej wymianie wkładów atramentowych. Drukarka 8510 jest idealnym rozwiązaniem do znakowania opakowań pierwotnych i wtórnych, a jej ekran dotykowy umożliwia operatorom dostęp do wszystkich najważniejszych operacji w ramach pięciu dotknięć lub szybciej.

Drukarka atramentowa 8510 wyraża skokowy postęp, jakiego udało się dokonać w zakresie łatwości obsługi w sektorze przemysłowych rozwiązań druku atramentowego” — powiedział Casey Robertson, menedżer produktu ds. drukarek termicznych Videojet. „Połączenie interfejsu opartego na ekranie dotykowym obsługującym opcje menu oraz sprawdzonych atutów technologii wysokiej rozdzielczości druku HP® zapewnia naszym klientom przemysłowym dostęp do urządzeń do znakowania, które są łatwe w obsłudze i konserwacji. W dużym stopniu wpływa to na uproszczenie szkolenia operatora i pomaga podnieść wydajność linii pakującej”.

Łatwa obsługa, łatwa konserwacja

W drukarce 8510 zainstalowano intuicyjny kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 8,4 cala, który umożliwia operatorowi szybkie i łatwe kontrolowanie stanu urządzenia, weryfikowanie bieżącego wczytanego zadania drukowania, sprawdzanie poziomu atramentu we wkładach oraz kontrolowanie innych danych linii produkcyjnej — wszystko z poziomu głównego ekranu. Właściwości ekranu dotykowego drukarki 8510 są zbliżone do cech interfejsu typowych urządzeń komputerowych, umożliwiając operatorom korzystanie z graficznego interfejsu użytkownika obejmującego czytelne i zrozumiałe funkcje oparte na ikonach. Ponadto drukarka 8510 jest łatwa w konserwacji — gdy głowica drukująca ulegnie zabrudzeniu, wystarczy ją przetrzeć, a gdy wkład atramentowy jest pusty, wystarczy jego wymiana. Wymiana wkładu trwa mniej niż jedną minutę, dzięki czemu można ograniczyć do minimum kosztowny czas przestoju linii pakującej, zapewniając wysoką wydajność pakowania i produkcji.

Eliminacja błędów znakowania

Drukarka 8510 obejmuje podstawowe elementy oprogramowania CLARiSUITE firmy Videojet do kontroli procesu drukowania. Jest to skalowalne oprogramowanie, które umożliwia kontrolerom nadzorującym pakowanie zwiększenie produktywności oraz ograniczenie błędów ludzkich, które zdarzają się podczas przygotowywania oznaczeń. Istotną cechą drukarki jest umożliwienie przeniesienia krytycznego zadania, jakim jest tworzenie szablonu oznaczenia, z poziomu produkcji. Pracownicy nadzorujący pakowanie mogą dodawać wytyczne oparte na regułach w określonych polach oznaczenia, pomagając w ten sposób operatorom wybrać odpowiednie dane podczas przygotowywania linii pakującej oraz edycji kodów do drukowania.

Idealne rozwiązanie do integracji z linią pakującą — skalowanie wraz z rozwojem produkcji

Kompaktowy sterownik drukarki 8510 oraz opcje instalacji wielu niskoprofilowych głowic drukujących umożliwiają szybką integrację z liniami produkcyjnymi procesu pakowania — nawet w najbardziej ograniczonych przestrzennie miejscach. Ponadto dzięki możliwości zainstalowania do czterech głowic drukujących, operatorzy mogą z łatwością drukować wysokie oznaczenia lub dodawać treść w ekonomiczny sposób.

Robertson dodaje — „Firma Videojet rozumie wymagania stawiane dostawcom systemów pakujących, które obejmują specyficzne tematy z dziedziny znakowania, takie jak jakość kodu i jego precyzja, a także szersze problemy związane z linią pakującą, takie jak przepustowość i czas sprawności. Drukarkę 8510 opracowano z myślą o sprostaniu tym wymaganiom poprzez zaangażowanie sprawdzonych atutów technologii druku HP oraz zastosowanie niezwykle przyjaznego w obsłudze interfejsu użytkownika”.

Więcej informacji na temat drukarki atramentowej 8510 można uzyskać pod numerem 22-886-00-77 lub w witrynie internetowej www.videojet.pl.

# # #

Informacje o firmie Videojet

Firma Videojet Technologies Inc. jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń, płynów i akcesoriów do nanoszenia kodów, drukowania i znakowania laserowego na potrzeby branży identyfikacji produktów. Jako ekspert w dziedzinie ciągłego druku atramentowego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania opakowań, nadruku termotransferowego (TTO), drukowania w szyku oraz technologii laserowych może się poszczycić ponad 275 000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie. Sprzedaż, serwis, szkolenia, wsparcie administracyjne oraz aplikacyjne są oferowane przez bezpośrednie placówki firmy znajdujące się na całym świecie, m.in. w Austrii, Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Singapurze, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 175 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.

©2012 Videojet Technologies Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Videojet oraz Uptime Peace of Mind są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Videojet Technologies Inc.