Ostatnie publikacje prasowe

Rewolucyjna technologia termicznego druku atramentowego VIDEOJET®

VIDEOJET® przedstawia rewolucyjną technologię termicznego druku atramentowego o wysokiej rozdzielczości na nieporowatych podłożach, łącząca w sobie wydajność przemysłowego druku atramentowego opartego na MEK z prostotą termicznego druku atramentowego

Warszawa — 19 March 2014 r. — w odpowiedzi na potrzeby branży opakowań spożywczych, farmaceutycznych i kosmetyków w zakresie znakowania w wysokiej rozdzielczości na nieporowatych opakowaniach firma Videojet Technologies, lider w dziedzinie rozwiązań do znakowania, wprowadza kolejne innowacje w termicznych drukarkach atramentowych VideoJet 8610. wykorzystując atramenty szybkoschnące, w tym płyny na bazie MEK, drukarka 8610 zapewnia druk o wysokiej rozdzielczości na nieporowatych materiałach opakowaniowych, takich jak folie, tworzywa sztuczne i materiały powlekane.

Zawierająca opatentowany pojemnik na atramenty przemysłowe, w tym płyny drukujące na bazie MEK, drukarka Videojet 8610 oferuje idealny zestaw funkcji zapewniających wydajność dowolnego rozwiązania termicznego druku atramentowego dostępnego obecnie na rynku.  „Videojet od dawna zauważa coraz większą wśród specjalistów od opakowań potrzebę drukowania na linii produkcyjnej wielowierszowych kodów i innych znaków w wysokiej rozdzielczości, w tym kodów Data Matrix i QR, bez zmiany projektu opakowań.  Innowacją, jaką wprowadziliśmy w drukarce 8610, jest nowa technologia wkładu z atramentem przemysłowym — w pełni samodzielny wkład drukujący w wysokiej rozdzielczości przeznaczony specjalnie do atramentów na bazie MEK” — powiedział Chris Riley, wiceprezes firmy Videojet. „W połączeniu ze zautomatyzowanym systemem Cartridge Readiness System™ system druku 8610 jest gotowy do pracy bez względu na częstotliwość lub długość najczęstszych przerw w pracy linii produkcyjnej.  W rezultacie uzyskaliśmy możliwość korzystania z szybkoschnących atramentów rozpuszczalnikowych, takich jak MEK, nadal uzyskując za każdym razem czyste, powtarzalne oznakowanie”. Dzięki rozdzielczości do czterech razy większej niż w przypadku atramentowego druku ciągłego drukarka 8610 umożliwia drukowanie w wysokiej jakości zbliżonej do listowej z doskonale ostrymi krawędziami, spełniając wymaganie producentów w zakresie drukowania znaków w wysokiej rozdzielczości na tych trudnych podłożach.

System druku Videojet 8610 składa się z trzech głównych elementów — kontrolera z interfejsem użytkownika, przemysłowej głowicy drukującej wyposażonej w innowacyjny Cartridge Readiness System™ i jednorazowego wkładu do druku atramentowego.  „Dla producentów drukujących na płaskich, kontrolowanych podłożach drukarka 8610 jest chyba najprostszym dostępnym systemem druku MEK” — dodał Riley.  „System 8610 został od samego początku zaprojektowany pod kątem prostej obsługi.  Konserwacja jest minimalna; wymaga jedynie od czasu do czasu przetarcia płyty drukującej i migawki.  Uzupełnianie atramentu odbywa się poprzez prostą wymianę wkładu, co nawet początkującemu operatorowi może zająć najwyżej 15 sekund. Ponadto nie ma części zużywalnych do wymiany i nie jest wymagana kalibracja ani precyzyjna regulacja, dzięki czemu pracownicy zatrudnieni przy produkcji mogą skoncentrować się na innych wymaganiach linii”.

Podczas pracy w wymagających warunkach wysokiej wydajności osiągnięcie celów w zakresie produkcji wiąże się z maksymalnym wykorzystaniem linii produkcyjnych.  Firma Videojet dobrze rozumie, że wszelkie nieplanowane przestoje mają bezpośredni wpływ na wydajność, a w konsekwencji — na wysokość generowanych zysków.  Konstrukcja drukarki 8610 stanowi nowy wymiar jej dostępności, gdyż każda wymiana wkładu oznacza zamontowanie nowej płyty drukującej, co pozwala zapewnić maksymalną wydajność.  Dzięki funkcji kontroli jakości nadruków kontroler drukarki 8610 upraszcza wybór zadania i wprowadzanie danych, zapewniając dokładność znakowania poprzez umożliwienie operatorom uzyskania za każdym razem właściwego nadruku na właściwym produkcie.

„Doświadczenie mówi nam, że sama w sobie doskonała jakość druku nigdy nie wystarczy — musi ona również odpowiadać potrzebom klienta. Najnowsza innowacja firmy Videojet udostępnia niezawodne rozwiązanie przemysłowe dla klientów o wyśrubowanych wymaganiach, które nie są obecnie w wystarczającym stopniu spełniane przez dostępne technologie. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązania spełniające potrzeby naszych klientów. Cieszy nas, że model Videojet 8610 oferuje naszym klientom rewolucyjną wydajność druku oraz łatwość obsługi” — powiedział Riley.

Więcej informacji na temat drukarki atramentowej 8610 firmy można uzyskać pod numerem
887 444 600 lub na stronie internetowej www.videojet.pl.

# # #

Informacje o firmie Videojet

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji produktów w dziedzinie produktów do drukowania na bieżąco, znakowania i kodowania, płynów do określonych zastosowań oraz serwisu urządzeń w całym cyklu eksploatacji. Naszym celem jest służenie pomocą klientom z branży produkcji pakowanych artykułów konsumenckich, produktów farmaceutycznych i wyrobów przemysłowych w zwiększaniu wydajności, ochronie i rozwoju ich marek oraz podążaniu za trendami na rynku i zmianami przepisów.  Firma Videojet jest liderem technologii i ekspertem w dziedzinie zastosowań ciągłego druku atramentowego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania laserowego, druku termotransferowego (TTO), znakowania i etykietowania opakowań zbiorczych oraz różnych technologii drukowania. Na całym świecie zainstalowanych jest ponad 325 000 drukarek firmy Videojet.  Nasze urządzenia wykonują nadruki na ponad dziesięciu miliardach produktów dziennie. Firma oferuje pomoc w zakresie sprzedaży, serwisowania, szkoleń oraz zastosowań swoich rozwiązań za pośrednictwem ponad 3000 pracowników biur firmy w 26 krajach na całym świecie. Ponadto sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 400 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.

Videojet Technologies Inc. — wszelkie prawa zastrzeżone.