Ostatnie publikacje prasowe

Nowe rozwiązanie kontroli jakości nadruków Clarisuite

Videojet® wprowadza do oferty rozwiązanie do kontroli jakości nadruków Clarisuite™

Warszawa, Polska — 9 lipca 2012 r. — Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń, płynów i akcesoriów do nanoszenia kodów, drukowania i znakowania laserowego na potrzeby branży identyfikacji produktów, wprowadza dziś do oferty CLARiSUITE™, w pełni zintegrowane rozwiązanie do kontroli jakości nadruków, które łączy znakowanie na produkcie z centralną bazą danych drukowanych informacji. Dzięki oprogramowaniu CLARiSUITE tworzenie informacji do druku i zarządzanie nimi zostaje przeniesione poza halę produkcyjną, dlatego można łatwiej zapewnić, że na produkty i opakowania będą nanoszone spójne, właściwe informacje.

„Nanoszenie właściwego oznakowania we właściwym miejscu na właściwym produkcie ma krytyczne znaczenie we współczesnym środowisku produkcyjnym, gdy firmy muszą pilnować, aby zamówienia na ich produkty były kompletowane dokładnie i na czas. W przeciwnym razie grożą im kary bądź pogorszenie lub utrata możliwości prowadzenia działalności” — mówi Randy Kaiser, specjalista ds. zastosowań w firmie Videojet. „Korzystając z oprogramowania CLARiSUITE, menedżerowie produkcji mogą uprościć procesy, aby poprawić produktywność, a zarazem do minimum ograniczyć ryzyko, konieczność dokonywania poprawek i przypadki wycofywania towaru”.

CLARiSUITE współdziała z oferowanymi przez firmę Videojet drukarkami atramentowymi, systemami znakowania opakowań, laserowymi urządzeniami znakującymi, etykietującymi oraz drukarkami termotransferowymi. Rozwiązanie to przyczynia się do ograniczenia niedokładności oznakowania dzięki znacznemu zmniejszeniu możliwości popełnienia błędu przez człowieka w toku procesu przygotowywania informacji do druku. Ponadto spełnia wytyczne przepisów i branży handlu detalicznego w zakresie dokładności znakowania oraz identyfikowalności produktów. Inne ważne cechy rozwiązania do kontroli jakości nadruków firmy Videojet obejmują:

  • Zarządzanie nadrukami: zabezpiecza i usprawnia zarządzanie danymi dzięki centralnemu tworzeniu, przechowywaniu i edytowaniu wszystkich nadruków.
  • Podłączone urządzenia: możliwość jednoczesnej konfiguracji podłączonych urządzeń znakujących i skanerów z jednego punktu, co pozwala zwiększyć zdolność produkcyjną.
  • Weryfikacja kodów kreskowych: trwale zamocowane skanery skanują i odrzucają produkty, gdy ich oznakowanie jest nieczytelne lub go brakuje, a w razie wykrycia błędu znakowania mogą nawet zatrzymać linię.
  • Wybór pracy: właściwe informacje zostają wczytane do drukarki Videojet lub komputera PC z zainstalowanym oprogramowaniem CLARiSUITE i odtąd są gotowe do rozprowadzenia po przedsiębiorstwie. Skanery ręczne pomagają w wyborze odpowiedniego zadania drukowania na podstawie kodu kreskowego na zleceniu pracy lub produkcie.

Oprogramowanie CLARiSUITE jest doskonałą propozycją dla producentów artykułów szybko psujących się, żywności o krótkim okresie przydatności do spożycia, produktów spożywczych z własną etykietą oraz napojów, a także innych producentów o dużej liczbie jednostek SKU lub częstych zmianach produktu na linii.

Dostępne są trzy poziomy pakietów CLARiSUITE, charakteryzujące się odmiennymi cechami i opcjami. Użytkownicy mogą zdecydować, czy oprogramowanie CLARiSUITE mają zainstalować profesjonalni integratorzy systemów z firmy Videojet, czy mają mieć możliwość samodzielnej instalacji, korzystając z opcji pomocy technicznej i modernizacji.

Więcej informacji na temat oprogramowania CLARiSUITE można uzyskać pod numerem 22-886-00-77 lub na www.videojet.pl.

# # #

Informacje o firmie Videojet

Firma Videojet Technologies Inc. jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń, płynów i akcesoriów do nanoszenia kodów, drukowania i znakowania laserowego na potrzeby branży identyfikacji produktów. Jako ekspert w dziedzinie ciągłego druku atramentowego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania opakowań, nadruku termotransferowego (TTO), drukowania w szyku oraz technologii laserowych może się poszczycić ponad 275 000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie. Sprzedaż, serwis, szkolenia, wsparcie administracyjne oraz aplikacyjne są oferowane przez bezpośrednie placówki firmy znajdujące się na całym świecie, m.in. w Austrii, Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Singapurze, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 175 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.

©2012 Videojet Technologies Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Videojet oraz Uptime Peace of Mind są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Videojet Technologies Inc.