Ostatnie publikacje prasowe

Videojet wprowadza atrament do znakowania przewodów, kabli i rur

Firma Videojet® wprowadza na rynek atrament do znakowania przewodów, kabli i produktów wytłaczanych

Warszawa, Polska — 29 czerwca 2012 r. — Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń, płynów i akcesoriów do nanoszenia kodów, drukowania i znakowania laserowego na potrzeby branży identyfikacji produktów, ogłosiła wprowadzenie na rynek atramentu V491-C barwy żółtej do swoich drukarek serii 1000 do ciągłego druku atramentowego (model 1710). Oferowany przez firmę Videojet nowy atrament V491-C barwy żółtej opracowano specjalnie pod kątem wyeliminowania zjawiska przebijania atramentu podczas druku na wytłaczanych i zwijanych kablach oraz przewodach. Ponadto atrament V491-C sprawdza się doskonale przy drukowaniu na kablach i znakowaniu różnych rodzajów wytłaczanych produktów gumowych przed rozpoczęciem procesu ich wulkanizacji w wysokiej temperaturze.

„Nasi klienci z branży znakowania przewodów i kabli mogą korzystać z wysokowydajnej drukarki, która jest niezawodna i łatwa w obsłudze, a do której właśnie opracowano nowy atrament pigmentowy o wysokim kontraście” — mówi John Kirschner, dyrektor ds. marketingu materiałów eksploatacyjnych w firmie Videojet. „Wprowadzając na rynek atrament V491-C barwy żółtej, poszerzamy zakres zastosowań popularnej drukarki atramentowej 1710” — dodaje.

Atrament V491-C barwy żółtej pozwala producentom kabli i przewodów w wyjątkowo czytelny sposób wskazać możliwości i właściwości produktów wytwarzanych na liniach produkcyjnych kabli kolorowych, w przypadku których atrament barwy żółtej zapewnia najlepszy kontrast. Atrament ten charakteryzuje się doskonałą przyczepnością, a ponadto jest odporny na kontakt, nacisk i ciepło resztkowe, na które narażone są świeżo wyprodukowane i oznakowane kable lub przewody, zwijane w celu ich przygotowania do magazynowania i wysyłki — zmniejsza to ryzyko wystąpienia zjawiska przebijania i blaknięcia atramentu.

Połączone siły drukarki Videojet 1710 i atramentu V491-C barwy żółtej pozwalają cieszyć się rozwiązaniem druku atramentowego, które sprawdza się idealnie w powszechnie stosowanych przy wytwarzaniu wytłaczanych produktów z gumy procesach wulkanizacji w wysokiej temperaturze. Podczas gdy większość atramentów pigmentowych blaknie lub całkowicie znika w trakcie procesu wulkanizacji, atrament V491-C barwy żółtej jest odporny na działanie temperatury 117°C (350°F) panującej podczas wysokociśnieniowego ogrzewania parowego, dzięki czemu atrament zachowuje swoją barwę, a naniesione przy jego pomocy krytyczne informacje są tak samo wyraźne.

Dzięki swojej niezawodności atrament V491-C pozwala na kontrolę jakości nadruków producentom, który zwracają dużą uwagę na identyfikowalność partii oraz serii produktów. W przypadku wycofania produktu z rynku mogą oni szybko zidentyfikować konkretny wyrób, a także podjąć działania naprawcze w celu ochrony klientów.

„Procesy produkcyjne uruchamiane w branży przewodów, kabli i produktów wytłaczanych są skomplikowane, a ich zatrzymanie i ponowne uruchomienie pociąga za sobą duże koszty, dlatego też czas sprawności drukarki, jej niezawodność i łatwość konserwacji mają kluczowe znaczenie” — dodaje John Kirschner. „Udało nam się wyeliminować wiele wyzwań związanych z użyciem atramentów pigmentowych poprzez automatyzację procesów, które w przeszłości były wykonywane ręcznie, a także poprzez ograniczenie czynności konserwacyjnych. Pozwala to klientom zbierać owoce, jakie dają im drukarki atramentowe pracujące z niezmiennie wysoką wydajnością” — mówi Kirschner.

Więcej informacji na temat atramentu V491-C barwy żółtej oraz oferowanych przez firmę Videojet drukarek atramentowych serii 1000 można uzyskać pod numerem 22-886-00-77 lub w witrynie internetowej www.videojet.pl.

# # #

Informacje o firmie Videojet

Firma Videojet Technologies Inc. jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń, płynów i akcesoriów do nanoszenia kodów, drukowania i znakowania laserowego na potrzeby branży identyfikacji produktów. Jako ekspert w dziedzinie ciągłego druku atramentowego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania opakowań, nadruku termotransferowego (TTO), drukowania w szyku oraz technologii laserowych może się poszczycić ponad 275 000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie. Sprzedaż, serwis, szkolenia, wsparcie administracyjne oraz aplikacyjne są oferowane przez bezpośrednie placówki firmy znajdujące się na całym świecie, m.in. w Austrii, Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Singapurze, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 175 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują 135 krajów.

©2012 Videojet Technologies Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Videojet oraz Uptime Peace of Mind są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Videojet Technologies Inc.