Komunikat PRASOWY

Firma Videojet wprowadza na rynek nową taśmę Ultra Grade do drukarek termotransferowych

Nowatorska taśma TTO do drukarek termotransferowych firmy Videojet — zaprojektowana z myślą o dłuższym czasie drukowania i wyższej jakości druku

Chicago, Illinois — 28 kwietnia 2015 r. — Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider branży produktów z zakresu kodowania, zadrukowywania i znakowania produktów oraz czołowy producent płynów i akcesoriów związanych z identyfikacją wyrobów, wprowadziła na rynek nową czarną taśmę o nazwie „Ultra Grade”, przeznaczoną do swoich firmowych drukarek termotransferowych (TTO) z serii DataFlex® i 6X00. Drukarki te cieszą się zasłużoną renomą w branży, gdyż idealnie nadają się do znakowania elastycznej folii, etykiet i połyskliwych metek takimi zmiennymi informacjami jak data, godzina, kod partii, składniki, logotypy i teksty reklamowe.

Nowa czarna taśma Ultra Grade dostępna jest w długości 1200 m, która zapewnia dłuższy czas drukowania i mniejszą częstotliwość wymiany rolek, a także pozwala zwiększyć liczbę wyrobów znakowanych z użyciem jednej rolki. W porównaniu ze standardowymi czarnymi taśmami firmy Videojet produkt ten gwarantuje wyższą jakość druku przy dużych szybkościach linii zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze. Czarna taśma Ultra Grade jest dostępna w wersjach o różnych szerokościach i zapewnia doskonały kontrast oraz wysoką odporność na ścieranie, zarysowanie i działanie wysokich temperatur, dzięki czemu idealnie sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach.

„Nowa taśma Ultra Grade dla urządzeń TTO firmy Videojet zapewnia pierwszorzędną czułość i świetnie sprawdza się w pracy z wieloma różnymi podłożami takimi jak papier powlekany, folia metaliczna czy folia PET”, mówi Heidi Wright, kierownik działu materiałów eksploatacyjnych w firmie Videojet. „Taśma doskonale nadaje się do wielu zastosowań w branży opakowań elastycznych i stanowi kolejny dowód na to, że firma Videojet nieustannie poszerza swoją ofertę o produkty spełniające, a nawet przekraczające, oczekiwania producentów”.

Czarna taśma Ultra Grade to najnowszy produkt z serii taśm termotransferowych firmy Videojet. Wszystkie taśmy firmy Videojet wykorzystują zaawansowaną technologię powlekania odwrotnej strony, która przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacji głowic drukujących i zapewnia wyjątkową jakość druku. Taśmy te zostały opracowane z myślą o drukarkach TTO firmy Videojet, które są powszechnie używane w branży przekąsek oraz wyrobów piekarniczych i cukierniczych. Doskonale sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach, m.in. przy znakowaniu torebek z przekąskami, świeżych i mrożonych warzyw, mięsa i drobiu, suszonych owoców czy słodyczy.

Więcej informacji na temat czarnej taśmy TTO Ultra Grade firmy Videojet można uzyskać pod numerem telefonu 887 444 600 lub na stronie www.videojet.pl.

###

Informacje o Videojet Technologies:

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji wyrobów, oferującym produkty do drukowania na bieżąco, oznaczania i kodowania. W naszej ofercie są także płyny do konkretnych zastosowań oraz serwis urządzeń w całym cyklu eksploatacji. Pragniemy nawiązywać partnerską współpracę z firmami z branży pakowanych produktów konsumpcyjnych, produktów farmaceutycznych i towarów przemysłowych, aby pomóc im zwiększyć produktywność, chronić i rozwijać markę i być zawsze gotowym na zmiany trendów oraz przepisów. Firma Videojet dysponuje wykwalifikowaną kadrą specjalistów do spraw zastosowań u klientów i jest dostawcą najlepszych rozwiązań technologicznych z zakresu atramentowego druku ciągłego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania laserowego, nadruków termotransferowych (TTO), znakowania opakowań i etykietowania oraz różnych technik drukowania. Liczba drukarek zainstalowanych przez nas na całym świecie przekracza 325 000. Każdego dnia klienci korzystający z rozwiązań Videojet wykonują ponad dziesięć miliardów nadruków na produktach. Firma oferuje pomoc w zakresie sprzedaży, serwisowania, szkoleń oraz zastosowań swoich rozwiązań za pośrednictwem ponad 3000 pracowników naszych biur w 26 krajach na całym świecie. Videojet posiada także sieć ponad 400 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują klientów ze 135 państw.

Kontakt

Informacja o Produktach:
+48 887 444 100
Materiały Eksploatacyjne:
22-886-00-77
Serwis i Wsparcie Techniczne:
22-886-00-77