Ostatnie publikacje prasowe

Firma Videojet wprowadza na rynek nową taśmę Ultra Grade do drukarek termotransferowych

Firma Videojet wprowadza na rynek nową taśmę Ultra Grade do drukarek termotransferowych

Nowatorska taśma TTO do drukarek termotransferowych firmy Videojet — zaprojektowana z myślą o dłuższym czasie drukowania i wyższej jakości druku

Chicago, Illinois — 28 kwietnia 2015 r. — Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider branży produktów z zakresu kodowania, zadrukowywania i znakowania produktów oraz czołowy producent płynów i akcesoriów związanych z identyfikacją wyrobów, wprowadziła na rynek nową czarną taśmę o nazwie „Ultra Grade”, przeznaczoną do swoich firmowych drukarek termotransferowych (TTO) z serii DataFlex® i 6X00. Drukarki te cieszą się zasłużoną renomą w branży, gdyż idealnie nadają się do znakowania elastycznej folii, etykiet i połyskliwych metek takimi zmiennymi informacjami jak data, godzina, kod partii, składniki, logotypy i teksty reklamowe.

Nowa czarna taśma Ultra Grade dostępna jest w długości 1200 m, która zapewnia dłuższy czas drukowania i mniejszą częstotliwość wymiany rolek, a także pozwala zwiększyć liczbę wyrobów znakowanych z użyciem jednej rolki. W porównaniu ze standardowymi czarnymi taśmami firmy Videojet produkt ten gwarantuje wyższą jakość druku przy dużych szybkościach linii zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze. Czarna taśma Ultra Grade jest dostępna w wersjach o różnych szerokościach i zapewnia doskonały kontrast oraz wysoką odporność na ścieranie, zarysowanie i działanie wysokich temperatur, dzięki czemu idealnie sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach.

„Nowa taśma Ultra Grade dla urządzeń TTO firmy Videojet zapewnia pierwszorzędną czułość i świetnie sprawdza się w pracy z wieloma różnymi podłożami takimi jak papier powlekany, folia metaliczna czy folia PET”, mówi Heidi Wright, kierownik działu materiałów eksploatacyjnych w firmie Videojet. „Taśma doskonale nadaje się do wielu zastosowań w branży opakowań elastycznych i stanowi kolejny dowód na to, że firma Videojet nieustannie poszerza swoją ofertę o produkty spełniające, a nawet przekraczające, oczekiwania producentów”.

Czarna taśma Ultra Grade to najnowszy produkt z serii taśm termotransferowych firmy Videojet. Wszystkie taśmy firmy Videojet wykorzystują zaawansowaną technologię powlekania odwrotnej strony, która przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacji głowic drukujących i zapewnia wyjątkową jakość druku. Taśmy te zostały opracowane z myślą o drukarkach TTO firmy Videojet, które są powszechnie używane w branży przekąsek oraz wyrobów piekarniczych i cukierniczych. Doskonale sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach, m.in. przy znakowaniu torebek z przekąskami, świeżych i mrożonych warzyw, mięsa i drobiu, suszonych owoców czy słodyczy.

Więcej informacji na temat czarnej taśmy TTO Ultra Grade firmy Videojet można uzyskać pod numerem telefonu 887 444 600 lub na stronie www.videojet.pl.

###

Informacje o Videojet Technologies:

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji wyrobów, oferującym produkty do drukowania na bieżąco, oznaczania i kodowania. W naszej ofercie są także płyny do konkretnych zastosowań oraz serwis urządzeń w całym cyklu eksploatacji. Pragniemy nawiązywać partnerską współpracę z firmami z branży pakowanych produktów konsumpcyjnych, produktów farmaceutycznych i towarów przemysłowych, aby pomóc im zwiększyć produktywność, chronić i rozwijać markę i być zawsze gotowym na zmiany trendów oraz przepisów. Firma Videojet dysponuje wykwalifikowaną kadrą specjalistów do spraw zastosowań u klientów i jest dostawcą najlepszych rozwiązań technologicznych z zakresu atramentowego druku ciągłego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania laserowego, nadruków termotransferowych (TTO), znakowania opakowań i etykietowania oraz różnych technik drukowania. Liczba drukarek zainstalowanych przez nas na całym świecie przekracza 325 000. Każdego dnia klienci korzystający z rozwiązań Videojet wykonują ponad dziesięć miliardów nadruków na produktach. Firma oferuje pomoc w zakresie sprzedaży, serwisowania, szkoleń oraz zastosowań swoich rozwiązań za pośrednictwem ponad 3000 pracowników naszych biur w 26 krajach na całym świecie. Videojet posiada także sieć ponad 400 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują klientów ze 135 państw.