Ostatnie publikacje prasowe

Nowatorskie systemy znakowania laserowego CO2 Videojet

Nowatorskie systemy znakowania laserowego CO2 Videojet wprowadzają nową jakość

Systemy znakowania laserowego CO2 firmy Videojet zwiększają produktywność dzięki lepszej integracji z linią

Chicago, Illinois — 24 March 2014 r. — Gdy prędkości linii są zwiększane, aby nadążyć za coraz bardziej wymagającymi celami produkcji, producenci potrzebują łatwiejszych w obsłudze i wydajniejszych rozwiązań do niezawodnego drukowania wysokiej jakości oznaczeń na produktach. Aby spełnić wymagania producentów w zakresie niezbędnej prędkości, prostoty i niezawodności, firma Videojet Technologies, globalny lider w dziedzinie rozwiązań do kodowania, znakowania i drukowania, poszerzyła swoją ofertę systemów znakowania laserowego CO2 o 30-watowy model Videojet 3330 i 10-watowy model Videojet 3130. Drukarki laserowe 3330 i 3130 pozwalają nanosić zarówno proste, jak i złożone oznaczenia na różnego rodzaju podłoża z różnymi prędkościami, zapewniając wysoką jakość i łatwą integrację niemal w dowolnym zastosowaniu. Gdy prędkość drukowania jest kwestią priorytetową, producenci mogą skorzystać z trybu „Dot font” zarówno w modelu 3130, jak i 3330, aby znakowanie odbywało się nawet 30% szybciej niż w przypadku czcionek wektorowych, co zapewnia szybkość drukowania do 150 000 produktów na godzinę.

Ponieważ integracja linii ma kluczowe znaczenie dla uzyskania maksymalnej wydajności, rozwiązania Videojet do znakowania laserowego CO2 są dostępne w 20 000 standardowych konfiguracji, w tym z 21 opcjami szczeliny znakującej i trzema długościami fali lasera. „Wiemy z doświadczenia, że ograniczona przestrzeń bardzo utrudnia integrację z linią w niektórych zastosowaniach pakowania i etykietowania w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym oraz produkcji napojów” — wyjaśnił Markus Vetter, menedżer jednostki drukarek laserowych w firmie Videojet Technologies. „Dostępne konfiguracje pozwalają elastycznie dostosowywać rozwiązania Videojet do potrzeb fizycznej integracji z linią pakującą, a dzięki opcjom szczeliny znakującej możemy zapewnić wymaganą przez klientów wydajność znakowania”. Ponieważ dostępne są trzy różne długości fali lasera, drukarki CO2 firmy Videojet mogą z powodzeniem znakować różne podłoża, w tym butelki PET, plastikowe etykiety, kartony laminowane i różnorodne plastiki stosowane w typowych opakowaniach towarów konsumpcyjnych.

Modele 3330 i 3130 stanowią idealne rozwiązanie do oznaczania identyfikującego w zastosowaniach znakowania seryjnego w przemyśle farmaceutycznym, tytoniowym, kosmetycznym i innych. „Niedawne wprowadzenie amerykańskiej ustawy o jakości i bezpieczeństwie leków, europejskiej dyrektywy dotyczącej fałszowania leków oraz podobnych przepisów w Brazylii i innych krajach skłoniło naszych klientów do poszukiwania rozwiązań o wysokiej jakości do znakowania alfanumerycznego i DataMatrix” — dodał Vetter. „Przy prawidłowym przetwarzaniu materiałów i odpowiedniej integracji z linią pakującą zastosowana w modelach 3330 i 3130 głowica znakująca o wysokiej rozdzielczości pozwala za każdym razem nanosić wysokiej jakości kod DataMatrix”. Producenci wyrobów tytoniowych mogą mieć pewność, że urządzenia 3330 i 3130 z laserem CO2 są zgodne z proponowanymi przez branżę metodami przeciwdziałania nielegalnemu obrotowi, umożliwiając nanoszenie unikalnych, 12-cyfrowych kodów alfanumerycznych oraz kodów odczytywanych maszynowo (na przykład kodów kropkowych).

Systemy znakowania laserowego Videojet zapewniają wyjątkowo niski całkowity koszt posiadania dzięki minimalnym wymaganiom konserwacyjnym i ograniczonej ilości materiałów eksploatacyjnych. Połączenie źródła laserowego chłodzonego powietrzem ze zoptymalizowanymi parametrami mocy minimalizuje nagrzewanie i zwiększa żywotność źródła laserowego nawet do 45 000 godzin, co przekłada się na wysoką niezawodność. Jako uzupełnienie modeli 3330 i 3130 firma Videojet oferuje dostosowane do konkretnego zastosowania systemy wyciągowe dymu i filtry, które usuwają dym i cząstki stałe, aby zwiększać czas sprawności poprzez utrzymywanie soczewki lasera w czystości. Zdefiniowanie właściwego rozwiązania znakowania laserowego ułatwia integrację, co oznacza szybszą instalację i zmiany produkcyjne, a docelowo również dłuższy czas pracy bez przestojów. Zastosowanie odłączanego przewodu zespolonego ułatwia jego przeprowadzanie podczas instalacji i eliminuje konieczność przestawiania innych maszyn.

„Systemy znakowania laserowego Videojet 3330 i 3130 oferują elastyczność niezbędną do zapewnienia maksymalnej wydajności w różnego rodzaju trudnych środowiskach produkcyjnych” — powiedział Vetter. „Połączenie szerokiego zakresu konfiguracji standardowych, dużej różnorodności podłoży i wysokiej rozdzielczości głowic znakujących zapewnia wymaganą przez klientów skuteczność znakowania, umożliwiając im osiąganie wyznaczonych celów produkcji”.

Modele 3130 i 3330 to pierwsze z serii innowacyjnych produktów do znakowania laserowego wprowadzanych przez firmę Videojet w 2014 r.

Więcej informacji na temat drukarek laserowych Videojet 3130 (10 W) i Videojet 3330 (30 W) można uzyskać pod numerem telefonu +48 887 444 600 lub na stronie www.videojet.pl.

# # #

Informacje o firmie Videojet

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji produktów, oferującym urządzenia do drukowania na bieżąco, kodowania i znakowania, płyny do określonych zastosowań oraz usługi w ramach całego cyklu eksploatacji urządzeń. Pragniemy nawiązywać partnerską współpracę z firmami z branży pakowanych produktów konsumpcyjnych, produktów farmaceutycznych i towarów przemysłowych, aby pomóc im zwiększyć produktywność, chronić i rozwijać markę i być zawsze gotowym na zmiany trendów oraz przepisów. Firma Videojet dysponuje wykwalifikowaną kadrą specjalistów do spraw zastosowań u klientów i jest dostawcą najlepszych rozwiązań technologicznych z zakresu atramentowego druku ciągłego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), oznaczania laserowego, nadruków termotransferowych (TTO), znakowania opakowań i etykietowania oraz różnych technik drukowania. Liczba drukarek zainstalowanych przez nas na całym świecie sięga 325 000. Każdego dnia klienci korzystający z rozwiązań Videojet wykonują ponad 10 miliardów nadruków na produktach. Firma oferuje pomoc w zakresie sprzedaży, serwisowania, szkoleń oraz zastosowań swoich rozwiązań za pośrednictwem ponad 3000 pracowników biur firmy w 26 krajach na całym świecie. Ponadto sieć dystrybucyjna firmy Videojet obejmuje ponad 400 dystrybutorów i producentów OEM obsługujących 135 krajów.

© 2014 Videojet Technologies Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.