Ostatnie publikacje prasowe

Zespół Wolke zajmujący się termicznym drukiem atramentowym wprowadza drukarkę nowej generacji dla producentów OEM z sektora śledzenia i monitorowania

Zespół Wolke zajmujący się termicznym drukiem atramentowym wprowadza drukarkę nowej generacji dla producentów OEM z sektora śledzenia i monitorowania

Innowacyjny model m600 oem zapewnia niezrównaną elastyczność pod względem integracji, oferując przy tym najbardziej zaawansowany w branży zestaw funkcji globalnego śledzenia i monitorowania

Altdorf, Niemcy — 14 sierpnia 2015: Działające na całym świecie firmy związane z opieką zdrowotną będą musiały stosować się do przepisów dotyczących leków i artykułów medycznych, które wkrótce wejdą w życie — do unijnej dyrektywy w sprawie fałszowania leków (EU FMD) oraz uchwalonej w USA ustawy o jakości i bezpieczeństwie leków (DQSA). Wobec tych aktów prawnych koniecznością staje się wdrażanie rozwiązań służących identyfikowalności w skali globalnej, aby można było skuteczniej śledzić wyprodukowane artykuły, sprawniej eliminować z rynku podrabiane farmaceutyki oraz chronić zdrowie konsumentów na całym świecie. Mimo, że wymogi te dotyczą bezpośrednio sektorów farmaceutycznego i medycznego, inne branże — w tym tytoniowa, chemiczna i spożywcza — lokują się tuż za nimi, gdy chodzi o potrzebę bardziej zaawansowanego śledzenia i monitorowania w łańcuchu dostaw. W odpowiedzi firma Wolke by Videojet opracowała nową technologię drukowania specjalnie na potrzeby śledzenia i monitorowania, wspomagającą producentów OEM oraz integratorów linii pakujących, którzy dostarczają gotowy sprzęt z oprogramowaniem do wymienionych wyżej przedsięwzięć serializacyjnych.

Już w 2000 roku firma Wolke stała się zaufanym liderem w dziedzinie znakowania z użyciem technologii termicznego druku atramentowego (TIJ), wprowadzając legendarny model „m600 advanced”, który stanowi ogólnoświatowy wzorzec możliwości w zakresie możliwości serializacji. Niemieccy inżynierowie Wolke stworzyli zupełnie nowe rozwiązanie do druku TIJ, łączące atuty modelu m600 advanced z innowacyjnymi nowymi funkcjami, które ustanawiają wzorzec dla przyszłych zastosowań służących śledzeniu i monitorowaniu w skali globalnej. Efektem ich prac jest Wolke m600 oem. Urządzenie m600 oem, o praktycznej budowie oraz inteligentnej konstrukcji, zapewnia niezrównaną wszechstronność pod względem integracji, a ponadto najbardziej zaawansowane w branży funkcje serializacji i obsługi danych, umożliwiając producentom realizację obecnych i przyszłych wymagań w zakresie śledzenia i monitorowania w skali globalnej.

Model m600 oem ma nowe, mniejsze gabaryty — zajmuje nawet o 60% mniej miejsca niż porównywalne systemy sterowania TIJ, zapewniając bezpieczną integrację kontrolera bezpośrednio wewnątrz szafki elektrycznej systemu serializacji. Dzięki możliwości montażu w 18 orientacjach i 4 różnym konstrukcjom głowic drukujących zoptymalizowanym pod kątem integracji w ograniczonej przestrzeni, w której odbywa się pakowanie oraz znakowanie na potrzeby śledzenia i monitorowania, model m600 oem staje się naturalną częścią całościowego rozwiązania na potrzeby serializacji. Możliwość podłączenia nawet 6 głowic drukujących, z których dowolne 4 mogą pracować jednocześnie, sprawia, że możliwa jest płynna zmiana miejsca znakowania, bez mechanicznych regulacji.

Roland Nickel, pracujący w firmie Videojet specjalista ds. rozwoju rynku i technologii Wolke TIJ, dodaje: „Model m600 advanced to renomowane urządzenie, które uznawane jest za godny zaufania standard w zastosowaniach z zakresu śledzenia i monitorowania na całym świecie. Niemniej dostrzegliśmy, że na tak solidnym fundamencie warto dalej budować i w nowych gabarytach zawarliśmy jeszcze nowocześniejszą technologię, większą moc obliczeniową i lepsze funkcje zabezpieczeń. Tak powstał model m600 oem wszechstronnie zoptymalizowany pod kątem przyszłych przedsięwzięć na rzecz śledzenia i monitorowania, od Brazylii po Włochy i od Niemiec po Koreę”.

Model m600 oem oferuje pełną zgodność wsteczną z cieszącym się uznaniem w branży modelem m600 advanced, umożliwiając stosowanie tych samych protokołów komunikacji, głowic drukujących, akcesoriów oraz już istniejących układów etykiet, a jednocześnie oferując zaawansowane nowe funkcje komunikacji, rejestracji aktywności i obsługi danych. Model m600 oem oferuje także większy bufor danych zdolny do inteligentnego kolejkowania ogromnej liczby rekordów produktów farmaceutycznych i zarządzania nimi. Ponadto obsługuje czcionki Unicode, zapewniając bezproblemową realizację przedsięwzięć zagranicznych. Wielopoziomowa ochrona połączeń zdalnych hasłem, kompleksowa rejestracja aktywności oraz brak ryzyka przypadkowej zmiany danych czy konfiguracji za pomocą jednokierunkowego wyświetlacza kontrolera sprawiają, że m600 oem wyznacza nowy standard w zakresie bezpieczeństwa procesów i gwarantuje zgodność z normą 21 CFR, część 11.

Roland Nickel, pracujący w firmie Videojet ekspert ds. rozwoju i marketingu technologii Wolke TIJ, dodaje: „Zasadniczym celem było opracowanie praktycznej konstrukcji dla producentów OEM wytwarzających wysokiej klasy sprzęt dla branży farmaceutycznej. Jednak chcieliśmy też, aby użytkownik końcowy otrzymał do dyspozycji zaawansowane możliwości wraz z nowymi innowacyjnymi cechami zwiększającymi produktywność. Nowa technologia, którą nazwaliśmy Perpetuo Print ModeTM, daje użytkownikom do wyboru dwukrotne wydłużenie czasu nieprzerwanej produkcji między wymianami wkładu lub możliwość uzupełniania atramentu bez zatrzymywania linii. Dodatkowo wprowadziliśmy innowacyjną funkcję Dynamic Print IntensityTM, która umożliwia konfigurację różnych rozdzielczości DPI dla kodów kreskowych i tekstu w jednej głowicy drukującej, inteligentnie zmniejszając zużycie atramentu i wydłużając czas nieprzerwanej pracy między wymianami wkładu, zwłaszcza w przypadku złożonych formatów oznakowań farmaceutycznych ”.

Model m600 oem, zgodny z najnowszą technologią wkładów firmy Wolke, umożliwia producentom uzyskiwanie dotąd nieosiągalnych szybkości drukowania i wydajności linii. Pomaga im w tym niezwykle szybka obsługa serializowanych danych przekraczająca 20 zmiennych rekordów na sekundę, nawet w przypadku złożonych formatów 2D DataMatrix.

Weightman dodaje na koniec: „Wolke ma za sobą długą tradycję bezpośredniej współpracy z uznanymi producentami urządzeń do kontroli wizyjnej i linii pakujących. Na jej podstawie stworzyliśmy zaawansowane rozwiązania z zakresu znakowania przeznaczone specjalnie na potrzeby śledzenia i monitorowania. Zrobiliśmy to ponownie w przypadku modelu m600 oem. Zachęcamy producentów z branż farmaceutycznych, medycznych i innych do kontaktu z firmą Wolke, Videojet lub ich partnerem w zakresie serializacji w celu uzyskania informacji o korzyściach, jakie niesie ten nowy globalny standard w dziedzinie zintegrowanego serializowanego znakowania”.

Aby uzyskać więcej informacji o nowym urządzeniu Wolke m600 oem, zadzwoń pod numer 887 444 600 lub odwiedź stronę www.wolke.com lub www.videojet.pl

###

Informacje o Wolke by Videojet Technologies:

Firma Wolke by Videojet od ponad 15 lat jest zaufanym rynkowym liderem innowacji w dziedzinie termicznego druku atramentowego. Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego systemu druku w wysokiej rozdzielczości o niskich wymaganiach konserwacyjnych linia produktów marki Wolke stała się synonimem jakości, precyzji i bezpieczeństwa. Ponad 10 000 działających na całym świecie systemów m600, w tym 5000 bezpośrednio w zastosowaniach na potrzeby śledzenia i monitorowania, świadczy o niezrównanych kompetencjach firmy Wolke, czemu towarzyszą zdolności inwestycyjne i globalna sieć pomocy technicznej Videojet Technologies.

Firma Videojet Technologies jest światowym liderem w branży identyfikacji wyrobów, oferującym produkty do drukowania na bieżąco, oznaczania i kodowania. W naszej ofercie są także płyny do konkretnych zastosowań oraz serwis urządzeń w całym cyklu eksploatacji. Pragniemy nawiązywać partnerską współpracę z firmami z branży pakowanych produktów konsumpcyjnych, produktów farmaceutycznych i towarów przemysłowych, aby pomóc im zwiększyć produktywność, chronić i rozwijać markę i być zawsze gotowym na zmiany trendów oraz przepisów. Firma Videojet dysponuje wykwalifikowaną kadrą specjalistów do spraw zastosowań u klientów i jest dostawcą najlepszych rozwiązań technologicznych z zakresu atramentowego druku ciągłego (CIJ), termicznego druku atramentowego (TIJ), znakowania laserowego, nadruków termotransferowych (TTO), znakowania opakowań i etykietowania oraz różnych technik drukowania. Liczba drukarek zainstalowanych przez nas na całym świecie przekracza 325 000. Każdego dnia klienci korzystający z rozwiązań Videojet wykonują ponad dziesięć miliardów nadruków na produktach. Firma oferuje pomoc w zakresie sprzedaży, serwisowania, szkoleń oraz zastosowań swoich rozwiązań za pośrednictwem ponad 3000 pracowników naszych biur w 26 krajach na całym świecie. Videojet posiada także sieć ponad 400 dystrybutorów i producentów OEM, którzy obsługują klientów ze 135 państw.