Znakowanie części w branży lotniczej oraz automotive

Przy tak wielu częściach i różnych podłożach ważne jest, aby partner zajmujący się znakowaniem dysponował odpowiednim połączeniem technologii zgodnych z określoną specyfikacją znakowania części.

Dzięki wsparciu globalnego zespołu specjalistów ds. technologii oraz zespołu obsługi klienta firma Videojet dysponuje wystarczającą wiedzą, by pomóc w zaprojektowaniu i zintegrowaniu właściwego rozwiązania z zakresu znakowania części dla kaz linii produkcyjnych.

Przemysł motoryzacyjny

Części samochodowe wykonywane są w kształtach, w rozmiarach i z materiałów wszelkiego rodzaju. Firma Videojet dysponuje rozwiązaniami do atramentowego druku ciągłego (CIJ) oraz do druku laserowego upraszczającymi proces znakowania i spełniającymi niemal wszelkie wymagania w zakresie znakowania, podłoży i organizacji produkcji. Nasze rozwiązania przyczyniają się do minimalizacji przestojów i zapewniają właściwe oznakowanie na każdym produkcie w branży produkcji części samochodowych, w której panuje szybki postęp i ciągłe zmiany.

Wypróbuj nasze rozwiązania do znakowania

Firma Videojet dysponuje rozwiązaniami spełniającymi praktycznie dowolne wymagania w zakresie znakowania części samochodowych

Zapoznaj się z naszym katalogiem dla branży automotive

Zapoznaj się z naszym katalogiem dla branży aero

Przemysł lotniczy

Działając w branży, której istotą działania jest ścisła realizacja specyfikacji klientów i dotrzymywanie krytycznych terminów produkcji, firma Videojet dysponuje odpowiednią wiedzą i technologią, aby zapewnić integrację rozwiązań do znakowania ze środowiskiem produkcji części lotniczych. Niezależnie od tego, czy części są produkowane w małych partiach i znakowane na miejscu, czy też na linii produkcyjnej i znakowane na bieżąco, Videojet jest w stanie dostarczyć idealne rozwiązanie.

Znakowanie części opracowane pod kątem metod produkcji

Łatwa integracja z urządzeniami i procesami produkcyjnymi odgrywa kluczową rolę, gdy chodzi o powodzenie znakowania. Innowacyjne rozwiązania do znakowania firmy Videojet można integrować z wieloma środowiskami produkcyjnymi, od gniazd produkcyjnych po bardzo szybkie linie pracujące w trybie ciągłym, dzięki czemu można uzyskać maksymalną elastyczność i jakość znakowania.

 • Zastosowania
 • Integracje z linią
 • Dokumenty
 • Przegląd
 • Metale
 • Tworzywa sztuczne
 • Opony
 • Wytłaczanie
 • Ceramika,papier i szkło
 • Pudła i worki
CIJ-icon

Atramentowy druk ciągły (CIJ)

Metoda bezkontaktowego nadruku atramentowego pozwalająca na nanoszenie do pięciu wierszy tekstu, kodów kreskowych i dwuwymiarowych oraz grafiki na różnorodnych opakowaniach, w tym również nieruchomych (z wykorzystaniem systemów przesuwnych).

TTO-icon

Druk termotransferowy (TTO)

Cyfrowo sterowana głowica drukująca precyzyjnie wytapia tusz z taśmy bezpośrednio na elastyczne folie. Tą metodą można uzyskiwać na bieżąco wydruki o wysokiej rozdzielczości.

TIJ-icon

Termiczny druk atramentowy (TIJ)

Metoda atramentowego druku bezkontaktowego polegająca na przenoszeniu kropli atramentu na powierzchnię opakowania z wykorzystaniem podgrzania i efektu napięcia powierzchniowego. Zazwyczaj używana do drukowania dwuwymiarowych kodów DataMatrix i innych kodów kreskowych.

LCM-LPA-icon

Drukowanie dużych znaków (LCM)

Metoda atramentowego druku bezkontaktowego do różnych typów danych (cyfr, liter, logo i kodów kreskowych) składających się na większe oznaczenia, używana przede wszystkim w przypadku opakowań zbiorczych (np. kartonów).

Laser-icon

Systemy znakowania laserowego

Wiązka światła podczerwonego jest skupiana i kierowana za pomocą zestawu precyzyjnie sterowanych lusterek, wypalając znaki na powierzchni opakowania.

LCM-LPA-icon

Drukarka z aplikatorem etykiet (LPA)

Drukowanie i naklejanie etykiet o różnych rozmiarach na wielu rodzajach opakowań.


Druk na niemal dowolnym podłożu, od aluminium po tytan.
Wybór idealnego rozwiązania do znakowania części metalowych będzie różny, w zależności od wielu czynników. Jeśli na przykład wymagane są trwałe kody, to w porównaniu z ciągłym drukiem atramentowym, który może dawać gorsze efekty, znakowanie laserowe jest rozwiązaniem optymalnym. Zawiłości związane z dokładnymi specyfikacjami części i wieloma dostępnymi technologiami znakowania powodują, że ważne jest, aby wybrać doświadczonego partnera, który udzieli klientowi wskazówek.

Systemy znakowania laserowego

 • Tworzą wysokiej jakości, wyraźne kody z prędkością do 440 m/min
 • Znakowanie laserem odbywa się bez atramentu ani płynów, więc nie są też potrzebne prace konserwacyjne związane z materiałami eksploatacyjnymi

Ciągły druk atramentowy (CIJ)

 • system dostarczania płynów Smart Cartridge™ eliminuje brudzenie, odpady i pomyłki podczas uzupełniania płynów
 • Przewidywalne przerwy na konserwację i możliwość wymiany pewnych części przez klienta usprawniają pracę w samodzielnie utrzymywanych środowiskach

Wysoko kontrastowe kody i maksymalny czas sprawności
W branży, w której większość części ma kolory ciemne lub czarny, kontrast wizualny jest niezwykle ważny zarówno przy wewnętrznej kontroli produkcji, jak i do śledzenia na zewnątrz. Doskonałej jakości znaki wykonane atramentem o wysokim kontraście mogą zapewnić wyjątkową czytelność. Firma Videojet jest dostawcą instalacji, które sprawdziły się już na wielu różnych podłożach, w tym na polipropylenie, poliuretanach, butadienie i styrenie akrylonitrylu oraz innych. Mamy wiedzę, która pomoże w wybraniu rozwiązania odpowiedniego do znakowania podłoży stosowanych w Twojej firmie.

Systemy znakowania laserowego

 • Kompleksowa oferta akcesoriów laserowych obejmująca soczewki i obrotnice wiązki upraszcza integrację z linią i optymalizuje działanie lasera
 • Systemy wyciągowe dymu firmy Videojet pomagają utrzymać czystość środowiska produkcyjnego i soczewek lasera

Ciągły druk atramentowy (CIJ)

 • Ultraszybkie drukarki (UHS) są idealne do kodów o wysokiej rozdzielczości, w tym kodów DataMatrix, gdy obszar wydruku jest mały
 • Możliwość druku kodów DataMatrix o wysokim kontraście na ciemnych powierzchniach

Nieprzerwane drukowanie kropek, znaków i logo w gorącym środowisku
Znakowanie na wytłaczanej gumie wykonuje się w celu wewnętrznego śledzenia, wskazania wysokiego punktu lub znakowania zgodnie z wymaganiami w zakresie jakości u producentów OEM. Nakładanie kodów na materiały w ciemnych kolorach w gorącym i zakurzonym środowisku, przez całą dobę i 7 dni w tygodniu może być bardzo trudne. Dlatego ważne jest, aby wybierać drukarki, które są wystarczająco wytrzymałe w danym środowisku i które zapewniają kody wysokiej jakości i o wysokim kontraście, nawet podczas drukowania do góry nogami.

Praktycznie bezobsługowe rozwiązania z zakresu znakowania zapewniają wyraźne kody w trudnych warunkach
Nie pozwól, aby drukarki wymagające skomplikowanej konserwacji były przyczyną kosztownych przestojów. Mamy rozwiązania do ciągłego druku atramentowego (CIJ), które zapewnią nieprzerwaną pracę linii nawet w warunkach skrajnych temperatur, dużej wilgotności i zapylenia. Dzięki nieblokującym się głowicom drukarki CIJ firmy Videojet pozwalają spełnić unikalne potrzeby produkcyjne, między innymi za pomocą specjalnych szybkoschnących atramentów odpornych na wysokie temperatury i olej. Podobnie nasze rozwiązania laserowe są praktycznie bezobsługowe, a zarazem zapewniają wyraźne, trwałe, precyzyjne znakowanie.

Ciągły druk atramentowy (CIJ)

 • Specjalistyczne atramenty pigmentowe o wysokim kontraście zapewniają jasne, ostre kody na ciemnym tle
 • System Dynamic Calibration™ automatycznie dostosowuje się do zmian temperatury i wilgotności, pomagając utrzymać ciągłość pracy drukarek i linii

Systemy znakowania laserowego

 • Ostre, wyraźne kody o wysokim kontraście
 • Możliwe drukowanie bardzo atrakcyjnych kodów w kolorze złotym na wytłaczanym PCW

Przeznaczone do drukowania bez naruszania integralności części
Niestety, części ceramiczne, z papieru i szkła są podatne na uszkodzenia, jeżeli nie zostaną poprawnie oznakowane. Wybór i zastosowanie niewłaściwej technologii znakowania może spowodować usunięcie warstw ochronnych, powstanie dziur lub pęknięć w części lub trwałą zmianę jej cech fizycznych. Dlatego producenci muszą wybrać odpowiednią technologię znakowania dla danej linii lub komórki.

Ciągły druk atramentowy (CIJ)

 • Technologia, która obsługuje największy wybór materiałów podłoża
 • Pozwala tworzyć do pięciu linii kodu na każdą głowicę drukującą, zwiększając możliwości drukowania na linii

Systemy znakowania laserowego

 • Wysokiej jakości znakowanie i doskonała ostrość bez usuwania zewnętrznej warstwy ochronnej danej części
 • Przejrzystość i wysoki kontrast ułatwiają oddanie nowoczesnego wizerunku marki

Redukcja kosztów i zwiększenie elastyczności linii pakującej
Drukowanie takich informacji, jak nazwa i numer części, bezpośrednio na opakowaniach lub workach pomaga zmniejszyć koszty przechowywania zapasów. Pomaga również uniknąć długich terminów realizacji dla materiałów z nadrukiem i skraca czas potrzebny do wymiany materiałów opakowaniowych podczas zmian w produkcji. Druk na żądanie pozwala zredukować koszty opakowań, uprościć procesy produkcyjne i zwiększyć produktywność.

Systemy znakowania laserowego

 • Ablacja warstwy malowanej lub oznaczonej etykietą powierzchni zapewnia doskonale czytelne kody
 • Systemy znakowania laserowego z linii Videojet 3000 to przenośne rozwiązania, które można łatwo dostosować do opakowań o różnych wymiarach

Termiczny druk atramentowy

 • Druk atramentowy o wysokiej rozdzielczości bez części zużywalnych ogranicza konieczność konserwacji i związanych z tym przestojów.
 • Doskonałe do nieporowatych podłoży atramenty na bazie MEK zapewniają dobrą przyczepność oznakowania

Drukarka termotransferowa

 • Umożliwia uzyskanie oznakowań o wysokiej rozdzielczości (300 punktów na cal/12 punktów na mm) na folii elastycznej bez użycia rozpuszczalników
 • Opatentowany bezsprzęgłowy napęd taśmowy ogranicza czas przestojów na konserwację i maksymalizuje wydajność taśmy

Drukarka z aplikatorem etykiet

 • Wysokiej jakości znakowanie termotransferowe bezpośrednio na etykietach
 • Automatyczny aplikator to rozwiązanie szybsze, dokładniejsze i mniej podatne na błędy niż etykietowanie ręczne
 • Komórka produkcyjna
 • Przesuw ciągły
 • Linia wytłaczania
 • Linia produkcji opon

Dzięki bezpośredniemu połączeniu ze sterownikami programowalnymi (PLC), niewielkim rozmiarom, poprzecznym ramionom i różnorodnym jednostkom obracającym wiązkę lasery Videojet pozwalają na łatwą integrację z komórkami roboczymi.

CIJ-icon

Atramentowy druk ciągły (CIJ)

Metoda bezkontaktowego nadruku atramentowego pozwalająca na nanoszenie do pięciu wierszy tekstu, kodów kreskowych i dwuwymiarowych oraz grafiki na różnorodnych opakowaniach, w tym również nieruchomych (z wykorzystaniem systemów przesuwnych).

Laser-icon

Systemy znakowania laserowego

Wiązka światła podczerwonego jest skupiana i kierowana za pomocą zestawu precyzyjnie sterowanych lusterek, wypalając znaki na powierzchni opakowania.

Drukarki Videojet mogą nanosić kody z dużą prędkością na wielu trudnych podłożach i to bez uszkodzenia części. Opcje znakowania obejmują proste numery kodów partii, jak również znacznie bardziej skomplikowane kody DataMatrix.

CIJ-icon

Atramentowy druk ciągły (CIJ)

Metoda bezkontaktowego nadruku atramentowego pozwalająca na nanoszenie do pięciu wierszy tekstu, kodów kreskowych i dwuwymiarowych oraz grafiki na różnorodnych opakowaniach, w tym również nieruchomych (z wykorzystaniem systemów przesuwnych).

Laser-icon

Systemy znakowania laserowego

Wiązka światła podczerwonego jest skupiana i kierowana za pomocą zestawu precyzyjnie sterowanych lusterek, wypalając znaki na powierzchni opakowania.

Zakłady wytłaczania działają bez przerwy, a zapylenie i wilgoć sprawiają, że praca w takich warunkach stanowi duże wyzwanie. Drukarki Videojet zostały zaprojektowane tak, aby spełniać te wyjątkowe wymagania i osiągać maksymalny czas sprawności.

CIJ-icon

Atramentowy druk ciągły (CIJ)

Metoda bezkontaktowego nadruku atramentowego pozwalająca na nanoszenie do pięciu wierszy tekstu, kodów kreskowych i dwuwymiarowych oraz grafiki na różnorodnych opakowaniach, w tym również nieruchomych (z wykorzystaniem systemów przesuwnych).

Laser-icon

Systemy znakowania laserowego

Wiązka światła podczerwonego jest skupiana i kierowana za pomocą zestawu precyzyjnie sterowanych lusterek, wypalając znaki na powierzchni opakowania.

Fabryki opon często pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Urządzenia kodujące drukują tam z przerwami na ciemnych materiałach w gorącym i zakurzonym środowisku. Drukarki kodów Videojet oferują wysoko kontrastowe kody i praktycznie „nieklejące się” głowice drukujące.

CIJ-icon

Atramentowy druk ciągły (CIJ)

Metoda bezkontaktowego nadruku atramentowego pozwalająca na nanoszenie do pięciu wierszy tekstu, kodów kreskowych i dwuwymiarowych oraz grafiki na różnorodnych opakowaniach, w tym również nieruchomych (z wykorzystaniem systemów przesuwnych).

 • Broszura
 • Ulotki użytkowe
 • Biuletyn informacyjny
 • Studia przypadków
 • Infografika

Kontakt

Informacja o Produktach:
+48-22-307-32-01

handel.seo@videojet.com

×

Kontakt:  

Sprzedaż Urządzeń: +48-22-307-32-01
Serwis i Materiały: +48 22 886 00 77