Rozwiązania niewidocznego znakowania

Ukryte znakowanie stanowi dodatkowe zabezpieczenie i chroni poufne dane. Niewidoczne znakowanie jest ukryte przed wzrokiem konsumentów, lecz dzięki specjalnym czytnikom jest widoczne dla partnerów handlowych w ramach kanału dystrybucji.  

Tusze widzialne w świetle ultrafioletowym (UV) i podczerwonym (IR)

Stanowiąc nierzucającą się w oczy metodę znakowania i śledzenia produktów w łańcuchu dostaw, niewidoczne tusze fluorescencyjne umożliwiają nanoszenie dyskretnych kodów i informacji o marce, widzialnych tylko w promieniach UV lub innym świetle o wysokiej częstotliwości.

Kody UV lub IR mogą być drukowane metodą ciągłego druku atramentowego lub termicznego druku atramentowego. Dzięki dostępnym technologiom kontroli wizualnej partnerzy handlowi mogą je z łatwością odczytać.

Niewidoczne znakowanie jest także doskonałym rozwiązaniem w przypadku opakowań o „ograniczonej przestrzeni” lub opatrywania znaną marką.

Znakowanie DataMatrix

Kody DataMatrix to dwuwymiarowe kody kreskowe składające się z czarnych i białych komórek ułożonych w kwadrat, które mogą zawierać zakodowany tekst lub dane liczbowe.

Kody DataMatrix są potężnym narzędziem ochrony marki, ponieważ mogą one przechowywać istotne informacje dotyczące łańcucha dostaw i produkcji. Jeśli zostaną one naniesione na opakowanie przed produkcją, dodatkowe dane o każdym produkcie można śledzić na każdym etapie produkcji i dystrybucji.

Technologie ciągłego druku atramentowego i termicznego druku atramentowego stanowią idealne rozwiązania w przypadku znakowania DataMatrix, zarówno przy użyciu tuszu UV/IR, jak i kolorowego lub standardowego czarnego tuszu.

“ Kody wykorzystujące promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone można łatwo połączyć z niepowtarzalnymi schematami numeracji, co zapewnia dodatkową warstwę ochrony marki”

Dr Mike K.

Główny chemik w firmie Videojet ds. produktów do pielęgnacji ciała,
znakowania przewodów i kabli, wysokiego
kontrastu, bezpieczeństwa i utwardzania
promieniami UV

Kontakt

Informacja o Produktach:
+48 887 444 100
Materiały Eksploatacyjne:
22-886-00-77
Serwis i Wsparcie Techniczne:
22-886-00-77

handel.seo@videojet.com