Atramenty do druku przemysłowego — pytania

Znajdziesz tutaj następujące informacje:


Jak mogę uzyskać pomoc w sprawie konkretnego zastosowania?

Nasz zespół doświadczonych chemików służy wsparciem w doborze atramentów najlepiej dostosowanych do konkretnych wymagań klientów. Zadaniem tych specjalistów jest zapoznanie się z próbkami wyrobów, oznakowaniem i środowiskiem produkcji klienta, a następnie wykonanie symulacji w naszych laboratoriach aplikacyjnych w celu przetestowania i zweryfikowania najlepszego atramentu.
Początek strony

Ile różnych atramentów jest dostępnych w ofercie Videojet?

Oferta atramentów Videojet zalicza się do największych na rynku: w 1972 r. obejmowała zaledwie kilka propozycji, a obecnie polecamy ponad 340 atramentów do różnych zastosowań i drukarek. W ofercie znajdują się atramenty do wszystkich znaczących przemysłowych technologii druku atramentowego małych i dużych znaków. Oferowane są produkty o szerokiej gamie cech pod względem koloru, trwałości oznakowania, warunków otoczenia i rodzajów drukarek, a także wersje o minimalnym wpływie na środowisko.
Początek strony

Do jakiej gamy zastosowań nadają się te atramenty?

Od ponad 40 lat firma Videojet zdobywa doświadczenia w dziedzinie technologii atramentów i płynów, opracowując atramenty spełniające szczególnie trudne wymagania, m.in. w branży lotniczej i kosmicznej, motoryzacyjnej, napojów, materiałów budowlanych, mleczarskiej, świeżych i mrożonych artykułów spożywczych, farmaceutycznej, pielęgnacji ciała oraz przewodów i kabli.

Przygotowywane atramenty mogą przenikać zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni, np. wilgoć na butelkach na napoje, smar ułatwiający wyjęcie z formy butelek z tworzyw sztucznych, olej na metalowych wytłoczeniach i wytłoczkach. Opracowano specjalne atramenty odporne na rozpuszczalniki występujące w produkcji podzespołów elektronicznych czy w procesach opartych na specyfikacjach wojskowych, a także na rozlanie zawartości artykułów w trakcie ich produkcji, codziennego użytkowania lub konsumpcji. Niektóre atramenty są przygotowane tak, aby szybko wysychały. Są one odpowiednie do linii pakujących w tkaninę lub folię pracujących z dużymi prędkościami. Z kolei inne są opracowywane i wytwarzane w naszym zakładzie produkującym artykuły dopuszczone do kontaktu z żywnością i służą do znakowania bezpośrednio na artykułach spożywczych. Sporządzono także atramenty odpowiednie do dekoracji wyrobów i zoptymalizowane pod kątem drukowania liniowych i dwuwymiarowych kodów kreskowych. Niektóre atramenty cechują się dobrą światłotrwałością i są odporne na długotrwałe bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a z kolei inne zmieniają kolor pod wpływem gotowania czy obróbki cieplnej.

To zaledwie mała próbka zastosowań, w których sprawdzają się nasze atramenty. Firma Videojet dostarczyła rozwiązania wielu tysiącom klientów w setkach branż na całym świecie.
Początek strony

Który atrament powinno się wybrać do konkretnego zastosowania?

Zaangażowanie naszych chemików zajmujących się wsparciem aplikacyjnym to jeden z najskuteczniejszych sposobów na dobranie właściwego atramentu do potrzeb występujących w konkretnym zastosowaniu klienta. Z tego powodu dobór atramentu zaczynamy od zadania klientowi kilku pytań, np.:

  • Jaki jest skład materiałowy wyrobu? Czy jest to szkło, metal, tworzywo sztuczne…? Jeśli tworzywo sztuczne, to jakiego rodzaju? HDPE, LDPE, PE, PP…?
  • Jak szybko ma schnąć atrament? Czego najpierw dotyka wykonane oznakowanie, pod jakim naciskiem i w jakiej temperaturze?
  • W jakim stanie znajduje się wyrób tuż przed znakowaniem? Czy jest on wilgotny, tłusty, gorący, zimny, czysty…?
  • Na jakie warunki musi być odporne oznakowanie po nadrukowaniu na wyrobie? Jakiego rodzaju czynniki, płyny lub rozpuszczalniki są używane w procesie klienta (woda, substancja żrąca, olej, alkohol, ciepło, światło słoneczne, para…)?
  • Jakie własności pod względem przyczepności są wymagane? Innymi słowy, jak trwale i jak długo oznakowanie musi być umieszczone na wyrobie w trakcie wymaganego cyklu życia oznakowania? Czy ma być możliwe usunięcia oznakowania?

Początek strony

Jakie kolory atramentów są dostępne w ofercie?

Nasza gama kolorów obejmuje m.in. czarny, biały o dużym kontraście, żółty, niebieski i czerwony. Dostępne są również atramenty w kolorze pomarańczowym, zielonym, brązowym, purpurowym, różowym, szarym i amarantowym. Oferujemy także atramenty niewidoczne, ujawniające się tylko w świetle UV, a także atramenty zmieniające kolor pod wpływem gotowania.
Początek strony

Gdzie mogę znaleźć karty charakterystyki substancji niebezpiecznych dla płynów InkSource™ firmy Videojet, których używam?

Karty charakterystyki substancji niebezpiecznych dla płynów Videojet są łatwo dostępne do pobrania w formacie Adobe® Acrobat® Reader™ tutaj.
Początek strony

Kontakt

Informacja o Produktach:
+48-22-307-32-01

handel.seo@videojet.com

×

Kontakt:  

Sprzedaż Urządzeń: +48-22-307-32-01
Serwis i Materiały: +48 22 886 00 77