Pakowarki pionowe – rurowe maszyny pakujące

Maszyny rurowe – mechanizm działania i zastosowanie

W pakowarkach pionowych plastikowa folia z rolek jest rozciągana tworząc tubę, która podawana jest w dół maszyny przed lub w trakcie wypełniania.

W poziomych pakowarkach rolowych FFS materiał na opakowanie jest formowany za pomocą specjalnego narzędzia, następnie opakowanie przesuwa się wzdłuż maszyny w celu wypełnienia, po czym jest natychmiast zamykane i  ułożone poziomo.

Pakowarka do worków automatycznie pobiera pojedyncze, gotowe worki z zasobnika, rozciąga je i przesyła je do napełniania. Wypełniony worek jest następnię przenoszony do stanowiska zgrzewania.

Pakowarki rolowe są wykorzystywane głównie w zakładach produkcyjnych. Zastosowanie tych urządzeń umożliwia pakowanie szerokiej gamy produktów do cylindrycznych worków. Są one dostarczane w postaci cylindrycznych opakowań, które można otwierać, wypełniać i następnie zgrzać wewnątrz urządzenia. Pojedyncze wypełnione opakowania uzyskuje się z ciągłego podawania pojedynczej tuby. Nowoczesne maszyny do tego typu opakowań cechują się dużą pojemnością i mogą być stosowane bez przerw, nawet podczas wymiany rolek do pakowania. To pomaga zapewnić bardzo dużą wydajność.

Powiązane Artykuły


Sugerowane Rozwiązania