Znakowanie i kodowanie tabeli wartości odżywczych – klucz do świadomej diety

W dzisiejszych czasach, kiedy styl życia staje się coraz bardziej dynamiczny, a wybór produktów spożywczych jest ogromny, zrozumienie zawartości odżywczej staje się kluczowym elementem zdrowego trybu życia. Aby pomóc konsumentom dokonywać świadomych wyborów żywieniowych, wprowadzono obowiązkowe znakowanie i kodowanie tabel wartości odżywczych na produktach spożywczych i potrawach. Umieszczanie informacji żywieniowych na opakowaniach stanowi część przepisów w celu obniżenia liczby osób otyłych i edukowania konsumentów na temat tego, co jest zdrowe dla naszego ciała.

Tabela wartości odżywczych

Znakowanie – kluczowe informacje na wyciągnięcie ręki

Znakowanie tabeli wartości odżywczych jest obowiązkowe na opakowaniach większości produktów spożywczych. To małe, ale istotne pole zawiera informacje o kaloriach, białku, tłuszczu, węglowodanach, błonniku, oraz różnych witaminach i minerałach. Dzięki temu konsument ma możliwość świadomego wyboru żywności zgodnie z własnymi potrzebami żywieniowymi. W tabeli powinna znaleźć się lista składników (i ich ilość) użytych do wytworzenia produktu. Umieszczenie następujących informacji jest obecnie obowiązkowe: wartość energetyczna, ilość białka, węglowodanów (cukry), tłuszczy (w tym tłuszczy nasyconych), błonnika, sodu oraz wszelkich składników odżywczych uważanych za ważne lub za takowe uchodzących.

Kodowanie – unikalne kody dla unikalnych produktów

Wraz z postępem technologicznym, kodowanie tabel wartości odżywczych staje się coraz bardziej powszechne. Unikalne kody kreskowe lub QR umieszczone na opakowaniu produktu umożliwiają natychmiastowy dostęp do pełnych informacji o składzie odżywczym. To rozwiązanie korzystne jest szczególnie dla tych, którzy chcą pogłębionej wiedzy na temat produktu przed zakupem. Urządzenia kodujące Videojet pozwalają wydrukować lub umieścić na etykiecie informacje o wartościach odżywczych na produkcie.

Znaczenie dla zdrowego trybu życia

Znakowanie i kodowanie tabel wartości odżywczych nie tylko pomagają konsumentom podejmować świadome decyzje żywieniowe, ale także sprzyjają ogólnemu zdrowiu społeczeństwa. Dzięki dostępowi do pełnych informacji, ludzie mogą lepiej kontrolować swoje spożycie kalorii, unikać alergenów czy świadomie wybierać produkty bogate w niezbędne składniki odżywcze.

Urządzenia Videojet potrafią wydrukować informacje o wartościach odżywczych danego produktu na opakowaniu lub innej powierzchni nośnej. Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów w celu skonsultowania i wyceny technologii najlepiej dostosowanej do Twoich potrzeb.

Videojet 6420| Videojet 2380