Czym jest tabela wartości odżywczych?

Miej pewność co do zgodności z oficjalnymi standardami: urządzenia kodujące Videojet pozwalają wydrukować lub umieścić na etykiecie informacje o wartościach odżywczych na produkcie.

Informacje te funkcjonują również jako tabele wartości odżywczych, a ich drukowanie na wszystkich opakowaniach produktów spożywczych jest obowiązkowe. W tabeli powinna znaleźć się lista składników (i ich ilość) użytych do wytworzenia produktu. Umieszczanie informacji żywieniowych na opakowaniach stanowi część przepisów w celu obniżenia liczby osób otyłych i edukowania konsumentów na temat tego, co jest zdrowe dla naszego ciała.

Umieszczenie następujących informacji jest obecnie obowiązkowe: wartość energetyczna, ilość białka, węglowodanów (cukry), tłuszczy (w tym tłuszczy nasyconych), błonnika, sodu oraz wszelkich składników odżywczych uważanych za ważne lub za takowe uchodzących.

Urządzenia Videojet potrafią wydrukować informacje o wartościach odżywczych danego produktu na opakowaniu lub innej powierzchni nośnej. Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów w celu skonsultowania i wyceny technologii najlepiej dostosowanej do twoich potrzeb.

Powiązane Artykuły
Sugerowane Rozwiązania