Jakie są najbardziej typowe rozwiązania do składania kartonów?

Karton dostarczany z wykrojnika, bez napisów, sklejony wzdłuż dłuższego boku,  zwykle w stanie płaskim, przeznaczony do odbioru produktu przez wprowadzenie od jednej ze stron samego opakowania.

Wewnątrz kartonu

Zastosowania kartoniarek wymagają doskonałej koordynacji wielu działań i mogą łączyć bardzo różne rodzaje materiałów, struktur kartonu, wymiarów i kształtów wyrobów i metod uszczelniania. Samo opakowanie jest tworzone z podstawowej, płaskiej formy, do uzyskania trójwymiarowego pudełka tacki, dzięki złożonym operacjom składania i zszywania. Produkt może być umieszczony w opakowaniu np. dzięki wykorzystaniu systemu “pick-and-place” lub robota. Następnie opakowanie jest zamykane i umieszczone w osobno uformowanym kartonie.

Na zewnątrz kartonu

Procesy umieszczania produktu w opakowaniu są często koordynowane za pomocą pakowania w blistry, łączenia, kształtowania i innych działań, w ten sposób łączą się podawanie, sortowanie, operacje transportowe i inne procesy wymagane w tej procedurze. W celu zsynchronizowania wszystkich tych procesów, wymagane jest dokładne pozycjonowanie w każdym miejscu, często przy dużej prędkości.

Produkty kompatybilne

Pojedyncze lub zapakowane wyroby żywnościowe podawane pionowo do opakowania, takie jak makaron, płatki zbożowe, sól, cukier, herbatniki, mrożonki, czekoladki, słodycze, mąka i wszelkie rodzaje karmy dla zwierząt. Wyroby chemiczne, takie jak detergenty w proszku lub pastylkach, nawozy, pestycydy, wodorowęglany, kleje, zaprawy i wszelkie wyroby w proszku, a także płyny i inne produkty już zapakowane w worki, butelki lub fiolki. Produkty takie jak metalowe i plastikowe urządzenia, nasiona roślin, wyroby tradycyjne i innowacyjne, wymienione lub nie, są analizowane i pakowane za pomocą bardziej odpowiednich dla nich maszyn.

Powiązane Artykuły


Sugerowane Rozwiązania