Trendy w przemyśle kosmetyków wg firmy Videojet






Cosmetic Hub Infographic

Ewolucja opakowań, rewolucja w znakowaniu

Zapoznaj się z naszą infografiką obrazującą ewolucję opakowań, aby odbyć podróż w czasie i dowiedzieć się, co dotąd było motorem innowacji w dziedzinie opakowań i znakowania na rynku kosmetyków i środków higieny osobistej oraz jak na przyszłość tego przemysłu wpływają obecne trendy.




evolution-2

Przejrzystość etykietowania: Mało miejsca na znakowanie

Nakaz podawania składników na etykietach kosmetyków w pełni zaczął obowiązywać w 1977 roku. Od tego czasu potrzeby konsumentów zmieniły się, bowiem oczekują jeszcze większej przejrzystości składu nabywanych produktów. W rezultacie amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ustanowiła przepisy, w myśl których składniki mają być jasno i dokładnie podane na etykiecie, a skargi mają być prawidłowo i rzetelnie przedstawiane. Dane te wraz z ostrzeżeniami oraz informacjami o surowcach i pochodzeniu produktu stanowią razem obszerną treść, której umieszczanie na produkcie jest obowiązkowe. W przemyśle, w którym promocja marki i wzór opakowania są wszystkim, lecz wymogi dotyczące etykietowania pozostawiają do dyspozycji coraz mniej cennej powierzchni, producenci mogą skorzystać z rozwiązań z zakresu znakowania, które do minimum ograniczają przestrzeń potrzebną do wydrukowania najistotniejszych zmieniających się danych, a także pomagają zagwarantować najwyższą jakość produktu, czym przyczyniają się do ochrony wizerunku marki.









Wśród konsumentów coraz więcej mężczyzn

W ostatnich latach rynek artykułów kosmetycznych dla mężczyzn błyskawicznie się rozwija jako bezpośrednia reakcja na zmianę w podejściu mężczyzn do produktów do pielęgnacji ciała. Według ośrodka Datamonitor aż 52% mężczyzn na świecie uważa, że ich wygląd i powierzchowność są ważne lub bardzo ważne, a do tego 29% poprawia swój wygląd w ciągu dnia. Dużą rolę odegrała tu moda na brody. Gdy zarost na twarzy stał się normą, radykalnie wzrosła liczba produktów do pielęgnacji brody i wąsów. Duże zapotrzebowanie na bardziej wyrafinowane produkty sprawiło, że tradycyjne materiały opakowaniowe, takie jak metalowe puszki i szklane butelki, używane są częściej. Rozmaitość formatów i materiałów opakowań może stanowić dla producentów wyzwanie, gdy chodzi o kodowanie i znakowanie.







Czysty obraz dla branży produktów do pielęgnacji urody

Jako że świadomość kwestii zdrowia staje się wśród konsumentów coraz powszechniejsza, a rynek reaguje na coraz liczniejsze inicjatywy władz państwowych na rzecz utrzymania wolnego od zanieczyszczeń, czystego środowiska, oczekuje się, że w latach 2015–2021 skumulowany roczny wskaźnik wzrostu rynku ekologicznych opakowań wyniesie 6,2%. W ramach tych inicjatyw opakowaniom poświęca się wiele uwagi ze względu na ich duży wpływ na środowisko. Wiele firm poszukuje możliwości zmniejszenia opakowań lub stara się znaleźć alternatywne materiały opakowaniowe, takie jak PET. Gdy chodzi o ekologię, samo zmniejszanie opakowań to za mało, dlatego większe pozytywne efekty z reguły są udziałem firm, które stosują całościowe podejście. Dowiedz się, jak wnieść swój wkład w jeszcze inny sposób, włączając do rozwiązania proces druku.




Trends Environmental Sustainability